Interviu su „FK Viltis“ naujoku Andriumi Kauliniu.

Andrius savo kaip futbolininko karjerą pradėjo Vilniaus „Polonijos“ komandoje, būdamas 16-os persikėlė į kitą gimtojo miesto ekipą – „Žalgirietį“. Nuo praėjusių metų sportininkas taip pat rungtyniauja „FK VDA“ futsal klube bei Lietuvos salės futbolo U-21 rinktinėje. Ir, žinoma, nuo šio sezono tapo „Vilties“ bendruomenės nariu.

Futbolas labai didelė dalis tavo gyvenime. Kaip viskas prasidėjo?

– Vyresni draugai mane atsivedė į futbolo aikštelę. Rimtas treniruotes pradėjau lankyti 12-os metų, bet iki to laiko praktiškai kiekvieną dieną spardėme kamuolį stadione. Kartais net bėgdavau iš namų, jog galėčiau pažaisti futbolą su draugais, nes už blogus pažymius tėvai draudė man eiti į kiemą. Jie manė, jog tik toks būdas padės man suprasti, kad turiu pradėti geriau mokytis.

– Kas labiau patinka : Futsal ar lauko futbolas?

– Šiuo metu negalėčiau išskirti nei vieno, nei kito. Salės futbole man patinka žaidimo tempas, tenka priimti labai greitus sprendimus, greitai reaguoti, dažniausiai būna daugiau įvarčių. Lauko futbole gal pats tempas šiek tiek lėtesnis, bet tikrai nenusileidžia pastarajam.

– Ar buvai sulaukęs rimtesnių klubų pasiūlymų salės futbole?

– Praėjusią žiemą treniravausi su Kauno „Vyčio“ komanda. Treniruočių bei žaidėjų lygis buvo labai aukštas. Per keletą mėnesių labai patobulėjau kaip salės futbolo žaidėjas.

– Mėgstamiausia komanda?

– Nuo pat vaikystės palaikau Madrido „Real“. Nežinau kodėl, galbūt viena iš priežasčių buvo Cristiano Ronaldo. Žinoma, patinka ir komandos žaidimas, kitų žaidėjų meistriškumas. Deja, dar „Santiago Bernabeu“ stadione apsilankyti neteko, bet viliuosi, jog vieną dieną tai padarysiu.

– Artimiausi tikslai ir planai?

– Pirmiausia norėčiau pabaigti mokslus. Po mokyklos niekur nestojau mokytis, ieškojau savęs, nebuvau tiksliai apsisprendęs ko noriu. Po to išvykti gyventi į savo svajonių šalį – Jungtines Amerikos Valstijas. O jeigu kalbėt apie futbolą, tai noriu šį sezoną pasirodyti labai gerai individualiai, padėti komandai siekti aukštesnės pozicijos lentelėje bei susikoncentruoti ties salės futbolu ir pasiruošti ateinančiam sezonui.

– Kaip atrodo tavo dienotvarkė?

– Rytais stengiuosi daryti mankštą, daug laiko praleidžiu su draugais, lankau 3 kartus treniruotes per savaitę, planuoju papildomai lankyti sporto klubą, tai pakankamai daug laiko skiriu sportui. Esu dirbantis.

– Didžiausias iššūkis tavo gyvenime?

– Perėjimas iš paauglio gyvenimo į suaugusio, kuriame tenka priimti atsakingus sprendimus, turi būti rimtai viską apgalvojęs bei atsakyti pats už save. Nors man dabar jau devyniolika, vis tiek savęs nelaikau dar pilnai suaugusiu žmogumi.

– Šiuo metu atstovauji Lietuvos salės futbolo U-21 rinktinę. Papasakok apie tai plačiau. Turbūt turėtų būti puikus jausmas atstovauti savo šalį?

– Kvietimo į rinktinę sulaukiau po Kaune vykusių vyrų rinktinės centro treniruočių. Atvykęs į U-21 stovyklą tikrai nesitikėjau, jog pateksiu į startinį ketvertą, treneris manimi pasitikėjo, įžvelgė gerą, sportinę formą. Visas draugiškas rungtynes žaidžiau startinėje sudėtyje. Stovyklos dienotvarkė paruošta pilnai, pradedant nuo pusryčių, pietų, vakarienės iki treniruočių aukštame lygyje. Tikrai džiaugiuosi viso persnalo darbu. Užsidėti rinktinės marškinėlius buvo mano svajonė. Nuostabus jaumas yra išeiti į aikštelę ir žaisti prieš aukščiausio lygio komandas.

– Kodėl „Viltis“ ?

– Apie komandą jau žinau pakankamai seniai iš draugų ir socialinės medijos. Pasirinkau šį klubą, nes iš visų variantų, kuriuos galėjau pasirinkti – „Viltis“ pasirodė pati rimčiausia tiek treniruočių atžvilgiu, tiek personalu bei žaidėjais.

Autorius : Evaldas Kasparavičius