Turbūt mažai kas tikėjosi, kad FK „Viltis“ sugebės eliminuoti Utenos „Utenį“, žaidžiantį Pirmoje lygoje, iš LFF taurės 1/16 etapo. Tačiau vakar, gegužės 26-tą dieną LFF stadione būtent tai ir įvyko. Po atkaklios kovos bei nemažai nervų kainavusios rungtynių atomazgos „Viltis“ kartu su savo sirgaliais šventė pergalę, o ją nulėmė vienintelis mačo pradžioje įmuštas įvartis, kurį gražiu baudos smūgiu pelnė Paulius Pajarskas.

Niekas neabejojo, jog „Utenio“ futbolininkai buvo laikomi šio susitikimo favoritais, tačiau aikštės šeimininkai, lydimi jaunųjų FA „Vilties“ auklėtinių, lengvai pasiduoti nesiruošė. Teisingai būtų pasakyti, kad „viltiečiai“ su kamuoliu žaidė ne ką blogiau už svečius iš Utenos, o momentais – net ir geriau. Jau penktąją rungtynių minutę teisę smūgiuoti įvartus arti baudos aikštelės gavo „Vilties“ žaidėjai. Prie kamuolio stojo Paulius Pajarskas, kuris užtikrintai pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą, nepalikdamas šansų „Utenio“ vartininkui.

Po įvarčio vilniečiai įgavo dar daugiau motyvacijos bei siekė nepaleisti persvaros. Visą pirmąjį kėlinį abi komandos žaidė kaip lygus su lygiu, nors prieš mačą daug kas kalbėjo, jog žaidimas vyks „į vienus vartus“. Vėliau pirmajame kėlinyje abiejų komandų žaidėjai gavo keletą geltonų kortelių, tačiau daugiau įvarčių pelnyta nebuvo, tad „Viltis“ turėjo 15 minučių atsikvėpti ir ruoštis ginybai, o „Utenio“ treneriai – sugalvoti, kaip apversti situaciją aukštyn kojomis.

Antrajame kėlinyje svečiai į aikštę išleido beveik visus pagrindinės sudėties žaidėjus, tad nusimatė sunkus kėlinys. Laikui tiksint pasimatė jau ir nuovargio požymiai – aukštu tempu žaidę profesionalūs „Utenio“ futbolininkai išvargino „Vilties“ megėjus. Kuo mažiau laiko buvo likę, tuo didesnę pirtį prie „Vilties“ vartų kūreno svečiai iš Utenos. Puikų mačą sužaidė „viltiečių“ vartų sargas Andrius Juzkiv, atrėmęs ne vieną pavojingą smūgį.

Vis dėlto „Utenio“ komandos pastangų neužteko išlyginti bei persverti rezultatą, tad jiems teko pripažinti „Vilties“ žaidėjų pranašumą. Rezultatu 1:0 FK „Viltis“ eliminavo Utenos „Utenį“ iš LFF taurės šešioliktfinalio.

Kitame etape jau laukia stipriausi Lietuvos klubai, tačiau burtai dar gali nusišypsoti, mat turnyre dar liko III lygos komanda – „Elektrėnų Versmė“. Poros bus traukiamos jau kitą savaitę.

Po mačo trumpai mintimis pasidalino klubo treneris Mindaugas Bielinskas: „Labai džiugu dėl tokio rezultato. Pergalę pavyko iškąsti dantimis. Labai didžiuojuosi visais vyrukais, kurie kantriai ir užtikrintai laikėsi žaidimo plano, kiekvienas įvykdė jam pavestas užduotis. Be abejo pamatėme, jog prieš tokius mačus turime daugiau dėmesio skirti fiziniams dalykams, tačiau labai puiku, kad vis labiau išnaudojame aikštelėje protą. Jo bei poziciškumo mums trūko praėjusiame sezone. Todėl šiemet galiu drąsiai sakyti, jog Viltis yra stipresnė, brandesnė ir kokybiškesnė. Jausmas laimėti tokias rungtynes – neapsakomas. Širdis virpėjo kone visą antrą kėlinį ir į laikrodį teko žiūrėti tiek kartų, kiek vidutinis žmogus žiūri per pusmetį.”

Ačiū visiems gerbėjams, atvykusiems palaikyti komandą! Tačiau tai dar ne istorijos pabaiga – „Viltis“ pirmą kartą istorijoje varžysis LFF taurės aštuntfinalyje, tad būtinai kviesime Jus visus į dar vieną istorinį mačą!