Kai visoje Lietuvoje paskelbta nedarbo diena dėl šalyje minimų Joninių – „Viltis” ankstyvą trečiadienį žaidė antrąjį lygos turą. Po gan sėkmingos sezono pradžios ir triuškinamos pergalės prieš „BFA” B – šiandien tikėjomės kažko panašaus. Tačiau gavome ypatingai šaltą dušą, o bendrai vertinant rungtynes – tai buvo vienas iš prasčiausių keleto paskutinių sezonų „Vilties” mačų. Apmaudu dėl tokio pasirodymo, bet komanda negali sustoti ir ištaisiusi klaidas turėtų eiti pirmyn.

Rungtynės prasidėjo pirmine karščio banga. Viltiečiai klydo po kelis sykius per minutę. Dažniausiai lygiose vietose. Tiek stabdydami, tiek perdavinėdami kamuolį. Be abejo be perstojo plieskianti saulė energiją tirpė minutėmis, tačiau tokios sąlygos buvo abiems komandoms, o drausmingiau ir geriau rungtyniavę šeimininkai, „Žalgiris” C – rungtyniavo ženkliai geriau visuose aikštelės plotuose.

Pirmasis įvartis krito 20-ąją akistatos minutę. Tradicinis ir tipinis „Vilties” praleistas įvartis – prarastas kamuolys prie varžovų baudos aikštelės, tuomet skubiai į ataką nubėga 2 varžovai prieš 3 svečių futbolininkus, ir žalgirietis Vilius Juknevičius išveda savo komandą į priekį 1:0. Kėlinio pabaiga niekuo daugiau nepasižymėjo. Abi ekipos klydo išsekę saulėje ir nekantriai laukė pertraukos.

Antrajame kėlinyje vaizdas pernelyg nesikeitė. „Žalgiris” C daugiau leido laiko su kamuoliu, „Vilčiai” tuo tarpu ir toliau nepavyko rasti savojo žaidimo. Vienas klaida keitė kitą ir tas, suprantama, neleido susikurti nė bent kiek pavojingesnės situacijos prieš varžovų vartų. Maža to – 72-ąją susitikimo minutę itin didelį žingsnį pergalės link žengė žalgiriečiai. Po jau eilinės klaidos perduodant kamuolį – šis atšoka į svečių aikštelės prieigas. Ten „Vilties” gynėjai nesustabdo prasiveržusio varžovo, kuris atlieką tikslų perdavimą nedengiamam Kajui Kontantui. Kajus be pasipriešinimo į vartus smūgiuoja tiksliai ir be 5 minučių užtikrina pergalę savo ekipai.

Per likusias 20 minučių lemiamo šturmo surengti nepavyksta ir svečiai yra priversti pripažinti pirmąjį sezono pralaimėjimą. Bendrai vertinant visą mačą – tai buvo vienas prasčiausių „Vilties” pasirodymų per paskutinius 3-4 sezonus. Ar tam turėjo įtakos lengva pergalė pirmajame ture, ar beprotiškai kaitri saulė, ar kitos priežastys – mėginsime išsiaiškinti. Tačiau liūdėti ir sielvartauti nėra kada – jau šį sekmadienį komandos laukia dar svarbesnis susitikimas LFF taurės 1/16 etape, kur į svečius atvyks Joniškio „Saned”.