Kaip ir praėjusį sezoną Vilties fanus ir sekėjus epizodiškai supažindinsime su kiek platesnėmis Vilties B komandos kovų SFL A divizione apžvalgomis.

Šį sykį kviečiame susipažinti su pirmų penkių Vilties dublerių rungtynių šiame sezone apžvalgomis. 4 rungtynės vyko SFL A diviziono rėmuose, vienos rungtynės – SFL taurėje. Sezono eigoje tokio pobūdžio apžvalgos bus skelbiamos kas 3 turus.

Sezoną Viltis B pradėjo akistata su Futbolo Brolių ekipa Fabijoniškių stadione.

Rungtynės prasidėjo gana konservatyvia abiejų komandų žvalgyba. Po vienos iš pozicinių atakų, Vilties saugas Dariuš Olechnovič iš kairiojo baudos aikštelės šono pasiuntė kamuolį į Futbolo Brolių vartus. Neatrodė, kad rungtynių logika buvo linkusi keistis, tačiau jau po 5 min., standartinės situacijos metu rezultatą išlygino Futbolo Brolių gynėjas Edgaras Spiglazovas. Vėliau įvyko kažkas neįtikėtino – per 10 minučių Vilties dubleriai praleido dar 3 įvarčius ir pirmasis kėlinys baigėsi labai įtikinama Futbolo Brolių persvara.

Antrajame kėlinyje Viltis B dar bandė sukurti pavojingesnių atakų, žaidimas buvo labai apylygis, tačiau tą vakarą apsprendė penktasis Futbolo Brolių įvartis, pražudęs bet kokius Vilties šansus.

Vilties atstovas Teodoras Žukas lakoniškai nupasakojo rungtynių scenarijų: „Ta diena, švelniai tariant, buvo labai bloga mūsų vartininkui. Tad Futbolo broliai, nors ir nesukūrė nieko stebuklingo, pasinaudojo šiomis klaidomis ir įmušė lengvus įvarčius“.

Taigi sezoną Viltis B pradėjo skausmingu pralaimėjimu.

SFL taurės rungtynės žymėjo antrąjį Vilties B komandos sezono mačą. Fanų stadione Vilties B komandą priėmė šeimininkai Vieni Vartai – naujai susikūrusi komanda, surinkusi solidų kolektyvą bei norėjusį žaisti aukštesniuose SFL divizionuose, tačiau privalėjusi rungtyniauti SFL C divizione.

Rungtynės prasidėjo pavojingomis abiejų komandų atakomis, tačiau nei vienai ekipai pasižymėti nepavyko. Antrojo kėlinio pradžioje Vilties gynėjas Vladislavas Ravdanovičius už neetišką retoriką teisėjo atžvilgiu prieš save išvydo raudoną kortelę, tad Viltis pusę rungtynių turėjo žaisti mažumoje.

66-ąją rungtynių minutę Vilties saugas Teodoras Žukas uždirbo 11 metrų baudinį, kurį pats sėkmingai realizavo.

Po įmušto įvarčio mažumoje žaidžianti Viltis priėmė rungtynių eigoje racionalų sprendimą – statyti autobusą ir bandyti kontratakuoti. Viskas vyko pagal planą, tačiau 90-ąją rungtynių minutę į baudos aikštelę pakeltą kamuolį galvą sėkmingai į vartus nukreipė Vienų Vartų saugas Ignas Kurklietis.

Oficialus rungtynių laikas žymėjo lygiąsias 1-1. Pagal SFL taurės reglamentą lygiųjų atvejų komandos iš karto stoja mušti vienuolikos metrų baudinių, o čia Vilties dubleriai buvo šaltakraujiški – realizavo visus 5 baudinius, o Vilties B vartų sargas atrėmė vieną varžovų smūgį, tad į kitą etapą kelialapį iškovojo Vilties ekipa.

Vilties B treneris Secan Saylik džiaugėsi savo komandos charakteriu: „Nors visa kėlinį žaidėme mažumoje, tačiau parodėme išmintingą, solidų ir kantrų žaidimą. Džiaugiuosi savo komandos pasirodymu“.

Trečiasis sezono mačas buvo žaidžiamas Senvagės stadione, kur Viltis priėmė svečius iš Lentvario.

Abi komandos šį sezoną pradėjo kiek atsinaujinusios, tad turbūt tai lėmė futbolo prasme gana ramią, bet vyriškos kovos prasme itin tvirtą rungtynių pradžią. Pirmiesiems pasižymėti pavyko svečiams iš Lentvario, kurių puolėjas Andrej Kostevičšpicu pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą ir išvedė Lentvarį į priekį.

Lūžis rungtynėse įvyko 43 rungtynių minutę, kai iš aikštės už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas Vilties saugas Teodoras Žukas. Antrajame kėlinyje Lentvaris pasinaudojo kiekybine persvara ir sumušė dar 4 įvarčius, tad galutinis rungtynių rezultatas rodė nepadorią Lentvario pergalę.

Vilties atstovas Augustinas Končius teigė, kad Lentvaris tikrai nerodė kito lygio meistriškumo, tačiau raudona kortelė rungtynėse buvo esminė: „Iki raudonos kortelės sugebėdavome sukurti pavojingų atakų, žaidimas buvo apylygis, tačiau kortelė viską apsprendė.“

Išvyka į Nemenčinę Vilties dubleriams žymėjo trečiojo SFL turo rungtynes prieš vietos Mostiškių komandą.

Tačiau Nemenčinėje graži sekmadienio popietė Vilties B komandai nieko gero nežadėjo. Į rungtynes atvyko tik 12 aikštės žaidėjų ir treneris. Ar tai prezidento rinkimai, ar paskutinis Anglijos futbolo čempionato turas sutrukdė solidžiai susirinkti į rungtynes. Taip pat dėl įspėjimų negalėjo dalyvauti du komandai itin svarbūs žaidėjai.

Pirmo kėlinio eiga nuteikė optimistiškai – komanda tvarkingai žaidė gynyboje, greitai pereidavo į pavojingas kontratakas, keliose iš jų tik sėkmės pritrūko iki įvarčio. Mostiškių komanda atakas kūrė kraštais, ieškodami savo puolėjų, kurie užbaigtų atakas. Kėlinio pabaigoje vienoje iš atakų šalia vartininko aikštelės buvo neleistinai sustabdytas Mostiškių žaidėjas. Standartinė situacija Vilties komandai susiklostė nesėkmingai. Buvo pakeltas aukštas kamuolys vartų link, Mostiškių žaidėjas pirmasis galva siekė kamuolio ir jį nukreipė link tolimojo virpsto, kai tuo metu kitas Mostiškių žaidėjas jau buvo nuošalėje ir bandė „uždaryti“ kamuolį, taip trukdydamas vartininkui pasiekti kamuolį.

Antrajame kėlinyje tempas sumažėjo. 73-ąją minutę Mostiškėms pavyko padvigubinti savo persvarą. Vilties komanda nenuleido rankų ir paskutinės jėgas sukaupusi pabandė išsivežti nors tašką iš Nemenčinės. Viena po kitos kurdama atakas ir vis geriau jausdamasi Mostiškių aikštelės pusėje, Vilties komanda gražioje kombinacijoje sušvelnino rezultatą. Pasižymėjo komandos kapitonas Dariuš Olechnovič. Tai buvo viskas, ką tą dieną pasiekė Viltis B.

Vilties atstovas Linas Sungaila, tądien pavadavęs Vilties vartininką, nupasakojo įvykius Nemenčinėje: „Pirmą kartą teko stoti į vartus didelėje aikštėje, pradžioje truputi jaudinausi, tai pirštinės per didelės atrodė, tai vartai per platūs. Bet matant, kaip solidžiai gynėjai atlikdavo savo darbą, kaip visi komandos žaidėjai vienas už kitą kovojo, nusiraminau ir tikėjau, kad debiutas pasiseks ir pasieksime teigiamą rezultatą. Deja, kelios mano klaidos, komandai kainavo taškus. Tikiu, kad sugrįš tikrasis vartininkas, sugrįš ir pergalės.“

Ketvirtajame SFL ture laimėjimų dar nepatyrusi Viltis namie priėmė Pagirių ekipą, iki tol laimėjusią vieną akistatą su varžovais SFL A divizione.

Sekmadienio vakaro rungtynės LFF stadione šeimininkams prasidėjo tragiškai. Nors per pirmąsias keletą minučių atakomisapsikeitė abi komandos, įvartį vieną po kito pradėjo mušti svečių ekipa. Jau 23 minutę rezultatu 0-3 pirmavo FK Pagiriai. Tiesa, 26-ąją minutę rezultatą sušvelnino Vilties gynėjas Giuliano Tomas Volpe, pasinaudojęs sumaištimi po kampinio ir pasiuntęs kamuolį į vartus.

Antrojo kėlinio pradžia Vilties ekipai buvo daug žadanti – jau antrą antrojo kėlinio minutę kamuolį į vartus pasiuntė Vilties dublerių saugas Dariuš Olechnovič ir atrodė, kad Viltis yra per plauką nuo comebacko. Tačiau 65-ąją minutę Pagirių persvarą padvigubino saugas Valentinas Senčenko. 90-ąją rungtynių minutę rezultatą Viltis dar kartą sušvelnino, tačiau jį išlyginti laiko jau nebeliko.

Vilties saugas Kipras Ališauskas nuogąstavo dėl prastos rungtynių pradžios, komandai iš esmės kainavusios pralaimėjimą: „Keletas nesusikalbėjimų gynyboje, kvailai išmuštas kamuolys į priekį, po to nesugebėjimas tinkamai pataikyti į kamuolį – tai mums per 26 minutes kainavo tris įvarčius. O po to jau bandėme pavyti savo sėkmę. Apmaudu, kad pralaimėjome prieš komandą, kurią tikrai galėjome įveikti.“

Tris sezonus gyvuojančios Vilties dublerių ekipos istorijoje tai – blogiausia sužaistų rungtynių atkarpa. Trys pralaimėjimai SFL A diviziono pradžioje rodo, kad pirmenybių pajėgumas yra gerokai paaugęs ir Vilties B ekipai reikės daug treniruočių ir pastangų, siekiant rinkti taškus ir išlipti iš šios duobės.

Artimiausios Vilties B komandos rungtynės bus žaidžiamos gegužės 26 d., sekmadienį, 14:00 Dilgynės stadione.