Jau šį sekmadienį LFF stadione „Viltis“ pradės savo kelionę LFF II lygos pirmenybėse. Tai bus jau šeštasis klubo sezonas II lygos čempionate. 2015 ir 2016 metais „Viltis“ rungtyniavo dabar jau išnykusiose rytų zonoje, 2017, 2018 ir 2019 metasi – pietų zonoje.

2016 metų sezone pagrindinė klubo komanda užfiksavo kol kas geriausią pasiekimą II lygoje. Tąsyk viltiečiai liko treti (į priekį praleidę „Utenio“ bei „Gariūnų“ futbolininkus). Vertinant tik pietų zonos pasirodymus – geriausia „Vilties“ užimta vieta buvo iškovota 2018 metų sezone. Tuomet ekipa liko penktoje pozicijoje.

Iš tiesų labai sunku spėlioti ir šių metų komandos galimybes. „Viltis“ prieš sezoną nemenkai atsinaujino, todėl tikrasis klubo pajėgumas išryškės įpusėjus pirmajam čempionato ratui. Tiesa, tvarkaraštis gavosi gana palankus puikiam startui, bet kaip minėjome anksčiau – sunku numatyti kokio lygio bus šiųmetiniai varžovai bei kokį futbolą demonstruos pati „Viltis“.

Pirmasis šio 2020 metų sezono varžovas – „BFA B“. Sostinė ekipa, rungtyniaujanti LFF I lygoje tik šiemet nusprendė sukurti ir savo dublerinę komandą. Anot būsimo priešininko – ši komanda skirta jaunimo integracijai į vyrų futbolą. Todėl realu tikėtis, jog sekmadienį teks kovoti prieš 16-18 metų vyrukus.

Be abejo patirtis šiuo atveju turėtų būti „Vilties“ pusėje. Tačiau dėl anksčiau minėtų priežasčių ir galimai nemažos susižaidimo stokos aikštelėje neturėtų jaustis itin didelis vienos ar kitos komandos pranašumas.

Šeimininkų gretose rytojaus susitikimui registruota 16 futbolininkų, iš kurių debiutui ekipoje yra pasiruošę net 6 naujokai. Visi žaidėjai sveiki, išskyrus mūsų krašto saugą Naglį Balčiūną. Pastarajam atsinaujinusi kojos trauma kelia nemenkų abejonių rytoj žengti į aikštelę.

Prieš susitikimą pakalbinome pagrindinės komandos vyr. trenerį Mindaugą Bielinską, apie bendrą situaciją klube bei rytojaus mačą: „Komandos komplektacija esu patenkintas. Pavyko surinkti gan konkurencingą sudėtį. Turint omenyje, kad į treniruotes greitu metu dar grįš mūsų vienas geriausių gynėjų – Edvinas Dubavičius, sezono pradžia nuteikia optimistiškai. Be abejo sunku dabar kažką spėlioti. Pirmą kartą klubo istorijoje prieš sezoną nežaidėme nė vieno kontrolinio mačo. Tačiau jau daugiau nei mėnesį intensyviai plušame treniruotėse. Tai bus savotiškas eksperimentas ir tik laikas parodys ar tai pasiteisino ar vis tik nelabai. Tikiu ir pasitikiu kiekvienu ekipos žaidėju. Mes paprastai pasižymėdavome tuo, jog kiekvienas žaidėjas yra universalus ir gali rungtyniauti mažiausiai dvejose pozicijose. Kažko panašaus tikiuosi ir šiemet. Neatmetu galimybės, jog sezono eigoje dar pasipildysime, tačiau šiai akimirkai turimi 17 futbolininkų, manau, yra pasirengę II lygos startui“,- optimistiška gaida baigė Mindaugas.