Kviečiame susipažinti su dviejų paskutinių Vilties dublerių rungtynių SFL A diviziono pirmajame rate apžvalga bei trumpu viso pirmojo rato apibendrinimu.

Paskutinę birželio dieną Vilties dubleriai svečiuose susitiko su šį sezoną labai rimtai rungtyniaujančia FK Vovos ekipa. Vilties B komandoje tądien nebuvo kelių svarbių žaidėjų, tad svečiai pasirinko atsargią, gynybinę taktiką – žaidimą antru numeriu. Pirmąjį įvartį šeimininkai pelnė po labai subtilaus Sergejaus Listopadovo smūgio, kai jis iš 16 metrų kamuolį paguldė po skersiniu.

Antrajame kėlinyje Vilties dubleriai nekeitė žaidimo taktikos, suorganizavo keletą pavojingų kontratakų, tačiau po gynėjo klaidos Vova pasižymėjo dar sykį, o labai greitai įmušė ir trečią įvartį. Tiesa, po grubaus Vovos vartininko žaidimo ir paskirto vienuolikos metrų baudinio į Vovos vartus Vilties dubleriai sušvelnino rezultatą, tačiau likus 15 min. iki rungtynių pabaigos šeimininkai pasižymėjo ketvirtą kartą ir tai jau buvo viskas – teisėjo švilpukas skelbė Vovos pergalę rezultatu
4-1.

Vilties saugas Darius Olechnovič tvirtino, kad nors ir Vova tądien buvo stipresnė, tačiau Vilties dubleriai turėjo išnaudoti turimas progas: „Vova rungtyniavo agresyviau, laimėdavo daugiau dvikovų, tačiau galėjome ir turėjome išnaudoti susikurtas progas ir rezultatas, labai įmanoma, būtų buvęs kitoks.“

Paskutinėse pirmojo rato rungtynėse Vilties dubleriai LFF stadione priėmė svečius iš Kalvelių – diviziono lyderius Ave. Ko. futbolininkus.

Rungtynėms abi komandos surinko solidžias sudėtis, matėsi, kad dvikova bus rimta. Visgi jau penktą minutę Vilties dubleriams teko traukti kamuolį iš savų vartų, kai po centre prarasto kamuolio svečiai iš Kalvelių surengė kontrataką, kuria pelnė pirmąjį įvartį. Toliau vyko labai atkaklus, kietas ir įspūdžių kupinas futbolas: 4 geltonos kortelės, daug smūgių į vartus, pavojingų atakų. Pirmajame kėlinyje didesne kamuolio kontrole mėgavosi šeimininkai, kurie 39-ąją rungtynių minutę vieną iš savo pavojingų atakų pavertė įvarčiu, kai Vilties saugas Teodoras Žukas iš kairiojo baudos aikštelės kampo kamuolį kelis kartus prasimetė link centro bei nuginklavo Kalvelių vartų sargą. Tiesa, paskutinę pirmojo kėlinio minutę po labai apmaudžios gynėjo klaidos Vilties dubleriai praleido antrąjį įvartį, tad pirmasis kėlinys žymėjo Ave. Ko. pranašumą rezultatu 1-2.

Pirmąją antrojo kėlinio minutę buvo įmuštas kertinis susitikimo įvartis, kurį pelnė tą dieną siautėjęs kalveliškis Dmitrijus Ovsejukas. Po šio įvarčio šeimininkai sugriuvo ir savo klaidų dėka leido varžovams pasiekti triuškinantį rezultatą. Teisėjas Jurijus Paškovskis fiksavo Ave. Ko. pergalę rezultatu 1-6.

Vilties saugas Augustinas Končius teigė, kad rungtynių rezultatą labiau nulėmė ne Ave. Ko. nuostabus futbolas, o Vilties ekipos klaidos: „Su visa pagarba varžovams, tačiau tokį rezultatą, kokį po 90 min. žymėjo švieslentė, labiau nulėmė ne varžovų meistriškumas, o mūsų individualios klaidos ir koncentracijos stoka.“

Šis SFL A diviziono pirmasis ratas yra prasčiausias Vilties B ekipos gyvavimo istorijoje. Po pirmojo rato Vilties dubleriai užima priešpaskutinę vietą turnyro lentelėje, yra iškovoję 1 pergalę, vieną kartą sužaidę lygiosiomis bei 8 kartus pralaimėję. Tokia turnyrinės lentelės tikrovė reiškia, kad Vilties dubleriams po šio sezono gresia iškritimas į žemesnį SFL B divizioną.

Vilties dublerių treneris Sercan Saylik apibendrindamas sezoną teigė, kad SFL A diviziono pajėgumas yra gerokai pakilęs: „Galima pakankamai aiškiai matyti, jog A divizionas šiemet yra gerokai stipresnis nei per paskutinius pora sezonų. Per 11 rungtynių surinkome 4 taškus ir esame 11 vietoje iš 12 komandų. Noriu pabrėžti, kad šie rezultatai neatspindi mūsų komandos kokybės ir, manau, kad nemažą dalį šių rungtynių turėtų turėti kitokį rezultatą. Tačiau, grubios mūsų klaidos, traumos, bei kartais teisėjų darbas lėmė šią situaciją, kurioje esame. Antro rato pasiruošimui turime visą mėnesį, prisijungs nauji žaidėjai, bus daugiau treniruočių ir stengsimės žaisti truputi kitokį futbolą. Tikslas – išlikti A divizione ir per žiemą stipriau pasiruošti kitam sezonui.“

Tiesa, Vilties dubleriai tęsia kovą SFL taurėje – įveikę du etapus Viltis B pateko tarp 16 stipriausių SFL komandų ir šiame etape laukia burtų, po kurių paaiškės, su kuo komandai teks grumtis taurės aštuntfinalyje.

SFL antrasis ratas Vilties B komandai prasidės rugpjūčio 18 d. rungtynėmis su Futbolo Brolių ekipa.