Kviečiame susipažinti su rugsėjo mėnesį vykusių keturių Vilties dublerių rungtynių SFL A divizione bei SFL taurėje apžvalga.

Pirmąjį rugsėjo savaitgalį Viltis vyko į Dilgynę, kur susitiko su vietos Pagirių futbolininkais. Labai tikėtina, kad čia buvo užfiksuotas greičiausio įmušto įvarčio rekordas – Vilties dubleriai pirmąjį įvartį praleido per pirmąsias 10-12 sekundžių.

Kadangi aikštelės būklė neleido abejoms komandoms žaisti kažko panašaus į futbolą, toliau kamuolys buvo dažnai mušamas į viršų ir buvo grumiamasi oro dvikovose. Iš viso Pagiriai sugebėjo pasižymėti 4 kartus, o Viltis – kartą.

Vilties saugas Benediktas Žukas teigė, kad žaidimo tokioje aikštėje nelabai įmanoma pavadinti futbolu: „Su visa pagarba varžovams, nuolat mušinėti kamuolį į viršų ir grumtis dvikovose nepanašu į futbolą – bent jau kaip futbolą supranta Viltis“.

Kitą sekmadienį, rugsėjo 12 d., Viltis namuose priėmė svečius iš Salininkų. Praėjusi komandų akistata baigėsi Salininkų pergale rezultatu 3-1. Šį kartą Vilties dubleriai buvo nusiteikę rimčiau.

Viltis B kontroliavo visas rungtynes, didžioji dalis rungtynių vyko Salininkų aikštės pusėje. Tiesa, Viltis, kaip įprasta šiame sezone, nesugebėjo realizuoti bent kelių labai potencialių progų, o vienintelis rungtynių įvartis krito tik 82-ą rungtynių minutę, kai pasižymėjo Vilties dublerių kapitonas Dariuš Olechnovič.

Pats komandos kapitonas teigė, kad šis rezultatas svarbus artėjant SFL taurės kovoms: „Pergalė nuteikia pozityviai nors šansų išsikapstyti ir likti divizione beveik nėra. Ši pergalė mums taip pat svarbi prieš artėjančią SFL taurės aštuntfinalio akistatą su antrąja FK Medžių ekipa.“, – teigė D. Olechnovičius.

SFL taurės aštuntfinalyje Vilties dubleriai susitiko su FK Medžių antrąja ekipa. Akistata vyko penktadienio vakarą LFF stadione.

Jeigu prieš rungtynes buvo galima tikėtis rimtos ir įtemptos kovos, tai pirmosios akistatos minutės paneigė šią tezę. Jau trečią rungtynių minutę Vilties dubleriai pirmavo rezultatu 2-0. Medžiai atrodė palūžę, o Viltis B per pirmąjį kėlinį įmušė dar 3 įvarčius, tad pirmasis kėlinys baigėsi triuškinančia šeimininkų persvara (5-0).

Antrajame kėlinyje Vilties strategai davė laiko paprastai mažiau žaidžiantiems futbolininkams, o rungtynės antrajame kėlinyje gerokai sulėtėjo. Besibaigiant rungtynių laikui dėka individualių klaidų Vilties dubleriai į savo vartus praleido du įvarčius, tad teisėjo švilpukas žymėjo įtikinamą Vilties pergalę rezultatu 5-2.

Vilties gynėjas Artūras Tkačius teigė, kad komanda buvo puikiai nusiteikusi, o rezultatas tai ir atspindi: „Norėjome laimėti ir toliau tęsti kovą SFL taurėje. Puikiai pavyko realizuoti progas, o taip pat ir apsiginti. Taip, gale pritrūko koncentracijos, praleido kelis kvailus įvarčius, bet visgi mūsų pergalė daugiau nei įtikinanti.“, – tvirtino Vilties dublerių gynėjas.

Septynioliktajame SFL A diviziono ture Viltis B vyko į Širvintas, kur naujame miesto stadione susitiko su Širvintų-VGTU Vilkų futbolininkais.

Rungtynės prasidėjo svečiams labai džiuginančia nata – jau antrą minutę Vilties legionierius Nonny paleido kamuolį į viršutinį vartų kampą ir šiuo smūgiu nuginklavo šeimininkų vartų sargą.

Tiesa, pirmajame kėlinyje iniciatyva priklausė šeimininkams, jie stumdė kamuolį iš vienos aikštės pusės į kitą, regzdavo pavojingas atakas. Viena iš jų pasibaigė įvarčiu, kai Širvintų saugas Erikas Milašauskas nuo 16 metrų tiksliai smūgiavo į Vilties dublerių vartus ir nuginklavo svečių vartininką. 34-ąją rungtynių minutę, po labai nesėkmingo Vilties dublerių vartininko žaidimo, jam nugriovus Širvintų puolėją, į Vilties vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys, kurį sėkmingai realizavo tas pats Erikas Milašauskas.

Antrasis kėlinys prasidėjo apylygiu abiejų komandų žaidimu, o lūžis rungtynėse įvyko 64-ąją minutę, kai už antrąją geltoną kortelę iš aikštės buvo išvarytas Širvintų gynėjas Domas Tamašauskas. Nuo šio epizodo šeimininkai atidavė iniciatyvą Vilties futbolininkams, tad žaidimas persikėlė į Širvintų aikštės pusę.

Vilties dubleriams nesisekė pralaužti šeimininkų pastatyto autobuso. Likus dvejoms minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos Širvintos prasižengė šalia savo baudos aikštelės, tad teisėjas paskyrė baudinį į šeimininkų vartus. Vilties saugui Tomui Chomičiui bandant perkelti varžovų gyvatvorę, vienas iš Širvintų futbolininkų sužaidė ranka, tad į šeimininkų vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys. Jį sėkmingai realizavo tas pats Tomas Chomičius. Teisėjo švilpukas žymėjo kovingas lygiąsias rezultatu 2-2.

Vilties saugas Kipras Ališauskas teigė seniai matęs tokį aršų varžovų žaidimą: „Širvintų futbolininkai užsidirbo net šešias geltonas korteles ir vieną raudoną. Rungtynės tikrai buvo kovingos, o ne kartą buvo peržengta ir sveiko kovingumo riba. Nors varžovams žaidžiant mažumoje turėjome visus šansus išplėšti pergalę, džiaugiamės ir tašku, nes Širvintose rungtyniauti niekam nėra lengva.“, – sakė Kipras Ališauskas.

Artimiausios Vilties rungtynės SFL A divizione bus žaidžiamos rugsėjo 29 d., kai Viltis namuose susitiks su TEC futbolininkais. Taip pat komandos laukia rungtynės ir SFL taurės ketvirtfinalyje, kuriame Viltis susitiks su Salininkų futbolininkais – dėl šių rungtynių laiko ieškokite informacijos Vilties puslapyje Facebooke.