Ilgai lauktas sezonas prasidėjo. Dvejos rungtynės III lygoje buvo sužaistos jau penktadienį, o „Viltis” pirmojo turo kovas pradėjo ankstyvą šeštadienį. Sezono startas įsidėmėjo itin prasta aikštele bei kaip niekad kietu priešininkų žaidimu, tačiau pirmuosius 3 taškus vis tik pavyko įsirašyti. „Viltis” išvykoje palaužė „Užupį” rezultatu 1:2.
Iš senų komandos sezonų puikiai prisiminėme daug sužaistų varžybų „Bukiškio” stadione. Vieną sezoną čia esame žaidę namų rungtynes ir sekdavosi visai neblogai. Tačiau laikai pasikeitė. „Viltis” ėmė rungtyniauti trumpais perdavimais, individualia technika grįstą futbolą, o tuo tarpu „Bukiškio” stadionas kokybės atžvilgiu toli gražu nebeprilygsta ankstesniems laikams, tad futbolą ten žaisti tampa nepalyginamai sunkiau. Tiesa, visuomet yra šansas prieš rungtynes nuspręsti, jog futbolo tądien nežaisi. Tuomet nebėra svarbu ar „Bukiškio” stadione ar asfaltuotoj aikštelėj bėgiosi.
Mūsų priešininkas pasirinko futbolo nežaisti, todėl pasirinko pigiausias įmanomas namų rungtynių finansines sąnaudas. Deja, bet toks sprendimas gerokai „kirto” per patį varžybų reginį. Žiūrovams tikrai neturėjo būti smagu stebėti kaip 90 minučių namuose rungtyniaujanti komanda pirmai progai pasitaikius siunčia tolimą perdavimą kuo toliau į priekį. Žodžiu, ūkiškai tariant – spiria bet kur. Tačiau labai nesistebėjome priešininko žaidimu. Pirmas 15 minučių pastarieji nesuprato ar futbolą ar rankinį ar krepšinį tądien žaist, todėl atitinkamai 8-tą ir 13-tą minutėmis žaidė rankomis savoje baudos aikštelėje, po ko arbitras skyrė du 11 metrų baudinius. Šiuos jau sėkmingai realizavo Lech Pečuro ir jau nė nesužaidus trečdalio kėlinio – rezulatas buvo 0:2 svečių naudai.
Pirmajame kėlinyje daugiau kažko reikšmingo ir neįvyko. „Viltis” ilgiau mėgino laikyti kamuolį, „Užupis” liko ištikimi savo „taktikai” spirk į priekį kol gali.
Antroje mačo dalyje „Viltis” turėjo dar pora labai puikių progų. Vienas trumpam atsidūręs prieš vartininką prašovė Tomas Malinauskas. Vaido Pajarsko tolimas baudos smūgis skriejo į vartų plotą, bet šeimininkus gelbėjo vartų sargas. Tuo tarpu po nesuikalbėjimo netoliese mūsų baudos aikštelės – kritos ir „Užupio” įvartis. 79-ąją minutę tapo 1:2 ir galima buvo sunerimti.
Kaip ten bebūtų, stabiliau sutvirtinome gynybą ir visi spardymai į priekį buvo sulaikyti. Užupiečiai dar gavo kelias geltonas korteles už itin šiurkštų žaidimą, bet abiem ekipom pasižymėti jau nepavyko. Taigi finalinis rungtynių rezultatas 1:2 svečių naudai ir džiugu, kad tokiomis sunkiomis sąlygomis „Viltis” sugebėjo iškovoti pirmuosius 3 taškus lygos debiutinėse rungtynėse.

STATISTIKA

„Užupis” – „Viltis” MOTM – Lech Pečuro. Tikriausiai vien pažiūrėjus į rungtynių protokolą galima rasti vien tik Lecho vardą. Du įvarčiai ir vienintelė geltona kortelė. Tačiau iš duobės „Bukiškio” stadione ne visuomet yra lengva dar ir sėkmingai prasmūgiuoti nuo 11 metrų žymos. Lechas viso mačo metu buvo aktyvus. Perdavimų tikslumas buvo gerokai virš 90%, todėl vienas ekipos lyderių buvo kone pagrindinis šios sunkios pergalės kalvis.