Po gan neblogo sezono starto „Viltis” patyrė jau ir pirmąją nesėkmę. Jeigu pernai metų IV lygos čempionate komanda gan lengvu ritmu rinkosi vieną pergalę po kitos, tai šiemet pamatėme, kad viena koja „apžaisti” nepavyks nė vieno varžovo. Ne išimtis buvo ir „Fakyrai”, antradienio vakarą davę motyvacinių pamokų ir parodę, kaip reikia nusiteikti ir sukovoti aikštelėje. Po sunkios kovos privalėjome pripažinti varžovų pranašumą 0:1.
Taigi, iš 2013 metų sezono gerai pamename, jog „Fanų” stadionas „Vilčiai” būdavo tarsi šventa vieta. Ten visi varžovai krisdavo kaip „lapai” jau pirmuose kėliniuose. Tačiau viskam ateina galas ir motyvuoti lyg pasaulio čempionato finale „Fakyrai” parodė tikrą aistrą futbolui. Žinoma, daug gražaus vaizdo neišvydome, bet priešininkai sužaidė pagirtinai gerai ir organizuotai.
Rungtynės prasidėjo kiek netikėtu svečių komandos spaudimu, kas tuo pačiu išgąsdino „Viltį” ir neleido pastariesiems sau būdingai mėgautis ilga kamuolio kontrole. „Fakyrai” surengė kelias pavojingas atakas, sykį net pataikė į mūsų vartų skersinį. „Viltis” per pirmas 45 minutes kažko apčiuopiamo ir nesukūrė. Vietomis kamuolys buvo įžaidžiamas neblogai, tačiau vėlgi pritrūko didesnio puolimo indėlio judant be kamuolio. Kaip jau tapo įprasta šiemet, atakos atrodė statiškos ir minimaliomis gynybinėmis pastangomis neutralizuojamos.
Antroje mačo dalyje atsirado šiokių tokių žaidimo užuomazgų. Tačiau netikėtas įvartis į mūsų vartus virto tikru šaltu dušu. Po išmušto vartininko laisvo smūgio ties aikštės viduriu vyksta oro dvikova, kurią pralaimi „Viltis“, apeliuojama į teisėją dėl stūmimo į nugarą, teisėjas leidžia žaisti toliau, „Fakyrai“ išbėga į kontrataką 3 prieš 3, „Vilties“ žaidėjai neužtikrintai vienas kitą pasaugo, tuomet seka perdavimas iš kairiojo atakos krašto į baudos aikštelę. Ten nieko iš „Fakyrų“ nėra, tad kamuolys nulekia į dešinį baudos aikštelės kraštą, o čia smūgiu iš eigos iš beprotiškai aštraus kampo „Vilties“ vartininką nuginkluoja Andrius Prunckus – 0:1
Po praleisto įvarčio „Vilčiai” ima „svilti padai”, todėl žaidimo vadeles šeimininkai perima į savas rankas. Vienas prieš vartininką išvedas Haroldas Kerušauskas, tačiau smūgis tikslo nepasiekia. Kiek vėliau panašiu principu tokią pačią progą vėjais paleidžia ir Tomas Chomičius. Kiek arčiau rungtynių pabaigos savas mini progas turi ir Aivydas Ruškys bei Vaidas Pajarskas, bet jų smūgiai atitinkamai atsimuša į gynėją bei skrieja gerokai virš vartų.
„Fakyrai” po pelnyto įvarčio jau net nebebandė kilti aukštyn. Komandą rezultatas tenkino, todėl visas pajėgas pastarieji išrikiavo savo aikštės pusėje. Tiesa, neypatingai gražiai atrodė kai kurių svečių voliojimaisi ant dirbtinės stadiono dangos, perdėtai vaidinant skausmą. Vis tik suaugę vyrai tokių dalykų turėtų išvengti.
Kaip ten bebūtų, priešininkas pasiekia savo ir kovingumu bei dideliu noru iškovoja jau antrąją pergalę čempionate. Tuo tarpu mes galime tik dar sykį baksnoti pirštu į nevykusį nusiteikimą ir klausti savęs, kodėl mačo nepradėjome demonstruodami tokį futbolą, kokį matėme paskutines 20 minučių?

STATISTIKA

„Viltis” – „Fakyrai” MOTM – Paulius Bogdevičius. Nors Paulius rungtynes pradėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio – komandai į pagalbą pirmojo kėlinio viduryje atėjo itin sėkmingai. Rungtyniavęs atraminio saugo pozicijoje nemenkai pagreitino komandos išėjimą į ataką. Tiksliais trumpais perdavimais dažnai rasdavo pavojinguose plotuose esančius ekipos draugus. Sykį Paulius puikiai išvedė Tomą Chomičių, kur neabejotinai toji ataka turėjo baigtis rezultatyviai. Antrojo kėlinio pabaigoje „nusileidęs” į vidurio gynėjo poziciją, Paulius žaidė taip pat užtikrintai ir nebeleido kiek mažiau atakuojantiems „Fakyrams” pagalvoti net apie smūgį į „Vilties” vartus.