Interviu su „FK Viltis“  naujuoju vartininku Evaldu Petrovičev.

Kodėl pasirinkai vartininko poziciją?

– Savo futbolininko karjerą pradėjau kaip gynėjas, bet laikui bėgant pamačiau kaip vyresni vaikai žaidžia vartininko pozicijoje – likau sužavėtas, bet, ilgai tai netruko, buvusi komanda turėjo perspektyvų vartininką, todėl likau žaisti gynėju, praėjus kuriam laikui jis paliko komandą – tada dar kartą stojau į vartus.

Įsimintiniausios rungtynės arba karjeros įvykis?

– Galėčiau išskirti net keletą, vienos iš jų, kai žaidėme prieš Kijevo „Dinamo“. Praktiškai rungtynių pabaiga, pridėtos 5 minutės, pagavau kamuolį po atlikto smūgio, nieko nelaukęs atlikau tolimą perdavimą puolėjui į priekį, jis dar sugebėjo apsivaryti gynėjus bei įmušti pergalingą įvartį. Laimėjome rezultatu 1-0. Žinoma, visada prisiminsiu saldžią pergalę prieš Dortmundo “Borussia”. Priešininkus sutriuškinome net 3-0.

Esi sąlyginai jaunas vartininkas. Mokslai ar futbolas? O gal abu?

– Deja, bet į mokslus nežiūriu rimtai, nors reikėtų, prioritetas – futbolas. Tikiuosi, jog pavyks pasiekti profesionalo lygį. Net laisvu metu, kai nesitreniruoju, vis tiek atsiduriu kur kamuolys ir vartai.

Papasakok apie savo laisvalaikį?

– Mėgstu būti su draugais, išvykti pailsėti, patinka technika – remontuoti automobilius arba motociklus. Kartais skaitau knygas, neseniai perskaičiau apie Messi bei Cristiano Ronaldo. Jos primena šiek tiek apie mane – užsidegimą ir norą žaisti, nepaisant koks rezultatas.

Kurio vartininko pėdomis seki?

– Igorio Akinfejevo. Puikus vartininkas, man jis labai patinka kaip ir visa komanda Maskvos “CSKA”, kurioje jis ir rungtyniauja. Iš tikrųjų noriu būti išskirtiniu savo pozicijos žaidėju, turėti savo žaidimo stilių, dažnai stengiuosi save analizuoti – savo padarytas klaidas ir iš to mokausi.

Kas yra tavo motyvacija?

– Tėvas, jis man visada sako : “Niekada nenuleisk rankų”. Tai kaip citata, kuri man visada padeda. Kai buvau jaunesnis, man tėvas padėjo įveikti aikštės baimę. Anksčiau labai bijojau klysti, bet dabar esu drąsesnis ir jaučiuosi labai tvirtai.

Nuomonė apie “FK Vilties” komandos vyr. Trenerį Mindaugą Bielinską?

– Mindaugas labai pozityvus ir aktyvus. Žinoma, dar pažįstami tik keletas dienų, bet savo  darbą stengiasi atlikti labai profesionaliai. Treniruotės produktyvios, treniruoja 2 komandas, tikiuosi, jog suteiks man šansą rungtyniauti.

Ar vyriškas futbolas tavęs neišgąsdins?

– Mane gąsdina vienas dalykas – neišėjimas į aikštę, nerungtyniavimas. Vyrų futbole jau esu žaidęs, žinoma, ten stipresni smūgiai, aikštės žaidimas kitoks, bet viskas bus gerai.  

Autorius: Evaldas Kasparavičius.