Saulėtą sekmadienio popietę namų stadione „Viltis” žaidė Sekmadienio futbolo lygos 5-ojo turo rungtynes prieš „Nerealą”. Šiek tiek absurdiška ir gal kiek keista, jog stipriausias šių metų sutiktas varžovas buvo sutriuškintas net 7:0.
„Vilčiai” šis mačas buvo jau antrasis, kuomet komanda vilkėjo naujutėlėmis aprangomis, tuo tarpu „Nerealas” pirmą kartą savo naujus rūbelius demonstravo šiame mače, kas neabejotinai turėjo pridėti šiems motyvacijos ir noro nugalėti. Tačiau kaip rodo galutinis susitikimo rezultatas, svečiams 5-asis turas 2013 metų sezone bus vienas skaudesnių prisiminimų per visą klubo istoriją. „Nerealas” panašiu rezultatu per 9 egzistavimo metus yra pralaimėjęs tik 2008 metų gegužę „Ozo” futbolininkams 0:8. Taigi, įsirašėme į šios ekipos istoriją ir mes.
Kaip minėjome, galbūt kažkiek keista, nes pagal individualių žaidėjų meistrišukmą „Nerealas” šiai dienai atrodo šiek tiek pranašesni už „TEC”, „Trivartį” ar tą patį „Lentvarį”.
Rungtynės prasidėjo ganėtinai nervingai. Prastas teisėjo darbas dar labiau sustiprino įtampą aikštelėje ir abiejų klubų žaidėjai ėmė daugiau kalbėti, nei žaisti. Viso to pasėkmė – kelios visiškai nereikalingos geltonos kortelės. Pora teisėjo klaidingų sprendimų ir buvome labai netoli to scenarijaus, kai varžybas arbitras būtų „paleidęs”, nes pirmajame kėlinyje šiam sekėsi labai sunkiai.
Tačiau visa laimė, jog sudėtyje turime Chomičių. Ne ne, ne Valdemarą, Tomą. Šis greitoje atakoje išvedamas 1×1 su piktu ir be plaukų varžovų vartininku, kurį „Choma” meistriškai Lionelio Messi stiliuku, perkelia, 1:0. Netrukus savo naujoje pozicijoje (kairiojo krašto gynyboje) sublizgėjo ir Paulius Bogdevičius. Šio aukštas perdavimas į baudos aikštelę buvo palydėtas keletos rikošetų ir krito į vartus. Vėl beplaukis vartininkas liko tik burbėti ant vartų linijos ir dar po visko drįso kaltinti pedofilija ar kitais negerais dalykais Tomą Chomičių. Pats kaltas.
Antrajame kėlinyje „Nerealas” sugalvojo pakeisti vartų sargą, tačiau tai jokios apčiuopiamos naudos nedavė. Jeigu pradžioje kėlinio dar laikėsi, tai vėliau pasipylė įvarčiai kaip iš giedro dangaus. Pradžioje Lec Pečuro pasijungęs kairiuoju kraštu tiksliai „smeigė” į tolimą vartų kamputį. Vėliau jau smūgį iš kosmoso paleido ir Evaldas Gylys. Daugumos manymu tai buvo skersuotas kamuolys į baudos aikštelę, tačiau veikiausiai vėjas papūtė pernelyg galingai ir kamuolys tiesiog „smigo” į tolimą vartų kampą išdraskydamas tinklą iš abiejų pusių. Bet kokiu atveju ar su vėjo pagalba ar be vėjo, tai buvo, ko gero, gražiausias šio sezono „Vilties” įvartis. Su tuo, kas matė (o matė išties nedaug) sutiks, matyt, kiekvienas.
Varžovų triuškinimą pradėjo mūsų šio sezono pamažu atsiskleidžiantis naujokas Patrik Marsagiszwili-Homer. 87-ąją minutę išėjęs į akistatą su vartininku pelnė pirmąjį savo įvartį „Viltyje”. Su tuo jį ir sveikiname. Tačiau tai dar ne viskas. Tomas Chomičius iki tol negalėjęs atsižiūrėti į nuostabias ir nepakartojamas „Nerealo” aprangas, atsibudo ir prisiminė kaip reikia mušti įvarčius. Mat varžovai buvo giliai įstikinę, jog atrodo gražiausia komanda Vilniuje. Ar tikrai? Taigi grįžtame prie įvarčių. 88-ąją ir 90-ąją minutėmis savo žodį tarė „Choma”. Du jo užtikrinti įvarčiai leido tiesiog pažeminti varžovus mūsų gimtajame Fanų stadione.
Prieš šias rungtynes socialiniame tinkle „Facebook” priešininkai žadėjo lygią ir įdomią kovą: „FK Nerealas O mum kuo sunkiau tuo geriau… O kas sake, kad jiems bus lengva? „… Gaila, kad už tokius sakinius niekas atsakyti nenori ir po visko gali tik nuleisti galvą ir rungtynių aprašyme (tame pačiame „Facebook” profilyje) parašyti vos 6 žodžius – juokinga ir graudu.
„Viltis” – „Nerealas” MOTM – Tomas Chomičius. Pagaliau geriausiu rungtynių žaidėju galime skelbti ir Tomą Chomičių. Praėjusio sezono naudingiausias komandos ir antras pagal naudingumą lygoje žaidėjas, sekmadienio varžybose rungtyniavo puikiai. Nepaisant to, jog prie pergalės „Choma” prisidėjo antruoju šiemet hattrick’u, Tomas taip pat puikiai greitose atakose skirstė perdavimus tiek į kairį, tiek į dešnį kraštą.Vienas ekipos lyderių, žaidęs kiek mažiau nei 80 minučių, visą mačą vedėį neviltį „Nerealo” gynėj, trumapis bet staigiais „startukais” priversdamas juos išspirti kamuolį kuo toliau nuo savęs. Taip pat kaip visuomet Tomas nuostabiai žaidė nugara į vartus. Daugelyje situacijų tinkamai atsitverdamas kamuolį, jį užlaikydavo ir suradęs saugus, tiksliai jiems perduodavo, tolimesniam atakos aštrinimui. Tobulėti yra kur, tačiau tai buvo geriausios Tomo Chomičiaus rungtynės šiame sezone.