Pristatome šiame sezone paskutinę Vilties B komandos kovų SFL A divizione bei SFL taurėje apžvalgą.

Spalio 21 d. LFF stadione Vilties dubleriai susitiko su viena pajėgiausių šio sezono komandų – FC Vovos ekipa. FC Vovai tądien pergalė buvo būtina, siekiant toliau kovoti dėl SFL A diviziono aukso medalių. Vilties dubleriams sezonas jau buvo nulemtas, vienintelė intriga buvo – ar komandai pavyks pakilti iš paskutinės vietos SFL A divizione.

Nuo pirmųjų rungtynių minučių FC Vova kontroliavo kamuolį ir aiškiai dominavo rungtynėse. 21-ąją rungtynių minutę po puikiai pakelto kampinio pasižymėjo Vovos puolėjas Vitoras Salmaso. Dar po 8 minučių antrą įvartį svečių gretose pelnė Ričardas Matukevičius. Nors Vilties ekipai epizodais pavykdavo surengti pavojingesnes kontratakas, tačiau nieko apčiuopiamo pirmajame kėlinyje šeimininkai nesukūrė.

Antrasis kėlinys prasidėjo nuobodžiai – Vova jau buvo patikėjusi laimėtomis rungtynėmis, o Vilties dubleriams vis atakose vis pritrūkdavo išradingumo ir aštrumo.

60-ą rungtynių minutę puikiu smūgiu į artimąjį apatinį vartų kampą pasižymėjo Vovos saugas Lukas Miščiukas. Atrodė, kad rungtynės baigtos. Paguodos įvartį Vilties gretose pelnė legionierius iš Nigerijos Nonny Uzoigwe. Teisėjo švilpukas žymėjo įtikinamą Vovos pergalę rezultatu 1-3.

Vilties saugas Augustinas Končius teigė, kad varžovai tądien demonstravo žymiai solidesnį futbolą: „Paprasčiausiai, FC Vovai pergalė buvo žūtbūt reikalinga. Jų akys degė, jie atidavė visas jėgas. Mes, tuo tarpu, suprantame savo padėtį divizione ir galbūt per daug iš šio susitikimo nesitikėjome“, – konstatavo A. Končius.

Vienas svarbiausių sezonų mačų Vilties dubleriams vyko Senvagės stadione, spalio 25 d. vakarą. Čia SFL taurės pusfinalyje susitiko Viltis B ir Gariūnų futbolininkai. Vilties dubleriams tai buvo istorinis šansas patekti į SFL taurės finalą ir sezoną pabaigti pergalingai.

Jautėsi, kad tą dieną Senvagės stadione susitiko lygios komandos, o tai atsispindėjo ir rungtynių eigoje. Pirmajame kėlinyje abi komandos turėjo progų pasižymėti, tačiau abiejų komandų vartininkai puikiai atliko savo darbą. Esminis lūžis rungtynėse įvyko 72-ą minutę, kai Vilties vidurio saugas Vaidas Pajarskas, po puikaus Tomo Chomičiaus perdavimo, nuginklavo Gariūnų vartų sargą. Per likusį rungtynių laiką Gariūnams pavyko sukurti keletą pavojingų atakų, tačiau Vilties vartų sargas atrėmė visus link jo vartus skridusius pavojingus kamuolius. Teisėjas fiksavo Vilties pergalę rezultatu 0-1 ir kelialapį į SFL taurės finalą.

Po rungtynių Gariūnų futbolininkai ir komandos atstovai reiškė nepasitenkinimą vienu teisėjo sprendimu – atakoje, kai buvo įmuštas vienintelis rungtynių įvartis, prieš Vilties komandai įžaidžiant kamuolį, užribyje jis atsidūrė būtent nuo Vilties dublerių, taigi žaidimą turėjo tęsti ne Vilties, o Gariūnų futbolininkai.

Dėl šio epizodo Vilties atstovai pateikė išsamų komentarą: „Reikia suprasti, apie ką mes kalbame: mes kalbame apie kamuolio išmetimą iš užribio – absoliučiai menką epizodą, kuris lemiamo poveikio įvarčiui neturėjo. Puikiai suprasčiau, jeigu ginčytumės dėl 11 metrų baudinio, nuošalės, raudonos kortelės ar baudos smūgio iš 18–20 metrų. Tokie epizodai turi lemiamą reikšmę rungtynėse, tačiau tikrai ne kamuolio išmetimas iš užribio kažkur viduryje aikštės.

Viena analogija iš futbolo istorijos: 2010 metų pasaulio čempionato finalas, Ispanija žaidžia prieš Nyderlandus. 115 minutę olandai rengia ataką, Eljero Elia veržiasi kairiuoju kraštu, tarp jo ir Sergio Ramoso kojų neaiškiai susipainiojęs kamuolys užrieda už ispanų vartų, o teisėjas Howardas Webbas nurodo laisvą smūgį nuo ispanų vartų. Olandai protestuoja, nes turi būti skirtas kampinis. Kitoje atakoje Andresas Iniesta įmuša lemiamą įvartį ir ispanai tampa pasaulio čempionais. Dabar peržiūrėjus video medžiagą, akivaizdu, kad turėjo būti skirtas kampinis į ispanų vartus. Bet jokių didelių audrų dėl to nebuvo, nes, kaip ir mūsų rungtynėse, nėra tiesioginės sąsajos tarp ginčytino epizodo ir įvarčio.“

Vilties pergalę, Vilties saugo Benedikto Žuko teigimu, nulėmė komandos kovingumas ir puikus nusiteikimas: „Surinkome stipriausią sudėtį ir buvome kovingai nusiteikę. Žinojome, prieš kokio meistriškumo komandą žaisime. Neslėpsiu – treneris analizavo Gariūnų žaidimą, todėl su esminiais jų atakų akcentais buvome susipažinę iš anksto. Rezultatas rodo, kad susitvarkėme su tuo“, – džiaugėsi Vilties B futbolininkas.

Jau po kelių dienų Viltis vyko į Kalvelius, kur susitiko su diviziono lyderiais Ave.Ko futbolininkais. Čia nėra daug ką pasakoti. Iš rezultato galima pamanyti, kad komandos žaidė rankinį. Ave.Ko laimėjo rezultatu 10-5, tačiau įdomu, kad Vilties dubleriai pirmąjį rungtynių kėlinį laimėjo rezultatu 2-3.

Vilties B komandos treneris Sercan Saylik teigė, kad rezultatas atspindi nesuvokiamus aikštės išmatavimus: „Iš rezultato atrodo, kad žaidėme rankinį. Bent jau vietomis tai tikrai priminė rankinį, nes varžovai kokius keturis įvarčius įmušė po išmetimų iš užribio linijos. Tai toks ten ir futbolas buvo. Smagu, kad po pirmo kėlinio pirmavome ir atrodė, kad galime sugadinti jiems šventę. 5 įvarčių šį sezoną A divizione dar nebuvome mušę, bet ir praleidę 10 nebuvome. Kai tokie nesuvokiami aikštės išmatavimai, tai ir rezultatas fantasmagoriškas. Išvis, nelabai suvokiamu, kaip buvo patvirtinti tokie stadiono išmatavimai – jis yra ir per siauras, ir per trumpas. Užribio liniją ir baudos aikštelės liniją skiria gal 2 metrai. Tikrai sunkiai suvokiama“, – Kalvelių aikštės parametrais stebėjosi Vilties dublerių strategas.

Neabejotinai svarbiausios Vilties dublerių rungtynės buvo žaidžiamos lapkričio 3 d., sekmadienį, Senvagės stadione. SFL taurės finale Vilties dubleriai susitiko su SFL III lygos stipriais vidutiniokais, Ukmergės FKK Spartako futbolininkais.

Nors „ant popieriaus“ Spartakas buvo ryškus susitikimo favoritai, tačiau finalas yra finalas, tad intrigos rungtynėse neturėjo trūkti. Jos ir netrūko.

Vilties dubleriai rungtynėse pasižymėjo pirmieji, tačiau teisėjas atakoje užfiksavo nuošalę, tad įvartis įskaitytas nebuvo. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo akivaizdi teisėjo klaida.

Vienoje iš Spartako kontratakų, vienas prieš vartininką išbėgo Spartako puolėjas Tomas Bielickas, apsivaręs vartininką ir iš aštraus kampo nukreipęs kamuolį į vartus. Tačiau jau 20 minutę per pozicinę Vilties ataką rezultatą išlygino Vilties puolėjas Tomas Chomičius. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 1-1.

Antrąjį kėlinį agresyviau pradėjo Spartako futbolininkai ir vienoje iš atakų, po kamuolio pakėlimo į baudos aikštelę, Vilties vartininką stipriu smūgiu nuginklavo Spartako žaidėjas Žydrūnas Kėblys. Spartakas išsiveržė į priekį. Dar keliose atakose po įvarčio, Spartako futbolininkai turėjo keletą pusprogių padvigubinti savo persvarą, tačiau jų realizuoti ukmergiškiams nepavyko.

Vilties dubleriai prie Spartako vartų suorganizavo ne vieną pavojingą išpuolį, tačiau rezultato išlyginti taip ir nepavyko. Teisėjo švilpukas fiksavo Spartako pergalę SFL taurės finale rezultatu 1-2.

Vilties gynėjas Artūras Tkačius teigė, kad lygiosios būtų buvęs dėsningiausias rungtynių rezultatas: „Tikrai nebuvome silpnesni. Galėjome išlyginti rezultatą, o rungtynių pradžioje dar buvome nuskriausti teisėjo. Kita vertus, džiugu, kad nepaisant nesėkmingo sezono IV lygoje, SFL taurėje pasirodėme puikiai ir nutildėme ne vieną kritiką“, – tvirtino A. Tkačius.

Paskutinės sezono rungtynės Vilties dubleriams turėjo atsakyti į klausimą – ar Viltis B IV lygoje liks paskutinėje vietoje, ar priešpaskutinėje. LFF stadione Vilties futbolininkai priėmė Viesulo ekipą.

Rungtynės prasidėjo žvalgyba, tačiau jau 14-ą rungtynių minutę Vilties dublerius į priekį išvedė tikslus Benedikto Žuko smūgis. Viltis visų rungtynių metu turėjo ne vieną puikų šansą padvigubinti rezultatą, tačiau nei vienu iš jų nepasinaudojo. Pasitvirtino dažnas futbolo dėsnis – Vilties ekipai neįmušus įvarčių, pačioje rungtynių pabaigoje Viesulo futbolininkai sumušė du įvarčius ir šventė pergalę rezultatu 1-2.

„Atrodė, kad savo galvose sezoną jau buvome pabaigę. Po įmušto įvarčio, atsipalaidavome, neišnaudojome progų, o rungtynių pabaigoje koncentracijos stoka mums kainavo du įvarčius ir pralaimėtas rungtynes“, – nuogąstavo Vilties gynėjas Mindaugas Matulaitis.

Labai nesėkmingas žaidimas IV lygoje nulėmė Vilties dublerių iškritimą į žemesnįjį SFL B divizioną. Iš tiesų, prieš sezoną kelti aukšti Vilties dublerių tikslai visiškai nepasiteisino, o komandai viso sezonu metu taip ir nepavyko išlipti iš gilios duobės.

Kitokia realybė komandai galiojo SFL taurėje. Čia Vilties dubleriams ir burtai tekdavo palankūs, ir žaidimas klostėsi kur kas sėkmingiau, tad komanda nužygiavo iki pat finalo. Visgi pasirodymo SFL taurėje pabaiga skambėjo minorine nata – pralaimėjimu SFL taurės finale.

Bendras komandos pasirodymas SFL turnyruose 2019 m. buvo nesėkmingas. Pagal bendrą, SFL komandų reitingą Vilties dubleriai nukrito iš 24 į 27 vietą.