Tradiciškai balandžio pabaigoje, „Viltis” startuoja ir „Carlsberg” taurėje. Šiemet analogiškai kaip ir 2009 metų sezone, pirmajame etape burtai suvedė su „Advoco”. Nors rungtynėse tikrai nematėme lengvo pasivaikščiojimo – peržengti šį barjerą pavyko.
Jeigu trumpam užmestumėm akį į archyvą, ten matytumėm, jog „Viltis” iš šešių meginimų visuomet peržengdavo pirmąjį „Carlsberg” taurės etapą. Todėl ekipos stovykloje prieš mačą nekilo net jokių klausimų „kas būtų, jeigu nelaimėtumėm”.
Na o rungtynes pradėjome gan energingai. Pasiūlę varžovams aukštą tempą, aktyviai juos presingavome jų pusėje ir net neleidome pagalvoti apie vidurio linijos pasiekimą. Tačiau priešininkai greito įvarčio pelnyti neleido. Netgi rimtesnių progų tam neleido sukurti. Ir tik 35-ąją mačo minutę nelabai užtikrintu tolimu smūgiu pelnė pirmąjį komandos įvartį. Smūgis, derėtų pažymėti, futbolininkų terminais tariant – „traukiamas”. Deja, mūsų buvęs vartų sargas Ugnius Kaminskas traukia jau tik kamuolį iš vartų. Taigi, pirmoji mačo dalis taip ir baigiasi. Be didesnių audrų.
Antrajame kėlinyje „Viltis” ima atrodyti vis blankiau. Tikriausiai nieko keisto, jog įsibėgėjęs varžovas nestabdomas taip ir įbėga į mūsų baudos aikštelę, o ten siunčia kamuolį į tolimąjį vartų kampą. 51-ąją minutę rezultatas tampa 1:1.
Tačiau pasimesti nėra ko. Kelios aštresnės ir staigesnės atakos parodo, kad lygiosios mums tikrai netiks. Aktyviau sužaidžia krašto puolėjai, bet pritrūksta to paskutinio perdavimo. Kad ir kaip bendrame vaizde komanda atrodytų vangiai, Aivydas Ruškys vėl paleidžia tolimą šūvį ir vėl išveda „Viltį” į priekį. Tuomet jau „Advoco” jaunimo „baterijos” ima sekti, tad varžovų veiksmai tampa vis statiškesni, kuo rungtynių 80-ąją ir 84-ąją minutėmis pasinaudoja atitinkamai tas pats Aivydas Ruškys (pelnydamas jau hattrick’ą) ir kapitonas Vaidas Pajarskas (įmušdmas įvartį po puikios kombinacijos). 4:1 ir neatsakytų klausimų šiame mače nebelieka.
„Viltis” nors mažumėlę ir buksavusi, nors buvusi toli gražu nuo savo geriausio žaidimo – sugeba iškovoti svarbią pergalę ir patekti jau šeštą kartą į „Carlsberg” taurės antrąjį etapą. Ten jau šį penktadienį paaiškės būsimas varžovas. Juo bus arba „Viesulas”, arba „Rytas”.

„Viltis” – „Advoco” MOTM – Aivydas Ruškys. Po keitimo aikštelėje pasirodęs puolėjas buvo ne tik pagrindinis pergalės kalvis, bet ir įnešė į žaidimą neabejotinai daugiau energijos. Žemai nusileisdamas pasitikti kamuolio, Aivydas ataką rutulioti padėdavo jau mūsų aikštės pusėje. Nors vietomis susižaidimo su komandos draugais dar trūko, bet individualiomis pastangomis pelnyti 3 puikūs įvarčiai kalba patys už save. Puolėjas buvo visai arti „pokerio”, bet smūgis per save skriejo visiškai šalia skersinio. Tai būtų buvus tikra vakaro bomba.