Nors kalbos apie „Vilties“ vis dar ne pačią geriausią sportinę formą ima įgrįsti, bet kartotis esame priversti. Išties ne patį geriausią mačą sužaidę šeimininkai sugebėjo atrodytų gan nesunkiai nukauti „Aktą“ 3:0. Nors mačiusieji rungtynes tikrai negalėtų sutikti, jog rezultatas atspindi žaidimą.
Pačios rungtynės prasidėjo gana tradiciškai – „Viltis“ nuo pat pirmųjų akimirkų lipo ant „Akto“ ir užspaudė savo varžovus jų aikštės pusėje. Nuolatinis presingas vertė „Aktą“ daryti klaidas ir neleido patiems lengvai pradėti atakų. Buvo sukurta nemažai pusprogių ir pavojingų sukimų ratu apie svečių baudos aikštelę, tačiau tikslaus paskutinio perdavimo ar pavojingesnio smūgio atlikti „Vilčiai“ taip ir nepavyko. „Aktas“ tuo tarpu stengėsi atsakyti pavieniais išpuoliais kontratakuodami, tačiau dauguma atakų užgesdavo aikštės viduryje. Neilgai trukus „Viltis“ perėmė kamuolį aikštės viduryje, kamuolį gavo V. Pajarskas, atliko spurtą su kamuoliu link varžovų baudos aikštelės, ten atidavė perdavimą H. Kerušauskui į kraštą, šis įmetė kamuolį giliau į baudos aikštelę įsibėgėjusiam V. Pajarskui, o pastarasis kaire koja vienu lietimu nestabdydamas smūgiavo į tolimąjį vartų kampą. Vartininkas kamuolį jau sekė tik akimis, tačiau jis atsimušė į virpstą. Laimei, vietoje ir laiku atsidūrė L. Pečuro, iš poros metrų galva pasiųsdamas kamuolį į tuščius vartus – 1:0 šeimininkai priekyje.
Daugiau „Vilčiai“ pirmajame kėlinyje kažko rimtesnio sukurti nepavyko, tuo tarpu „Aktas“ galėjo lengvai išlyginti rezultatą: iš kairiojo krašto atliekamas perdavimas į priekį, „Vilties“ gynėjai, atrodė, lengvai susitvarkys su kamuoliu, tačiau jo nepavyko apsidirbti, o ir su komandos draugais, panašu, komunikuota buvo nepakankamai, tad „Akto“ žaidėjas išbėga beveik vienas prieš vartininką. Deja, jį beveik pasiviję gynėjai savo kvėpavimu į nugarą išmušė iš vėžių, tad puolėjo smūgiuotas kamuolys praskrieja šalia vartų.
Antrajame kėlinyje vaizdas kiek pasikeičia – „Viltis“ atiduoda iniciatyvą savo varžovams, patys stengiasi žaisti kiek giliau ir visas žaidimas daugiau ima suktis aikštės viduryje. Prie varžovų vartų antro kėlinio pradžioje nieko įsimintino „Vilčiai“ nuveikti nepavyko, tuo tarpu „Aktas“ sugebėjo iššvaistyti dar 2 puikias progas. Pirmoji iššvaistyta po to, kai buvo uždirbtas kampinis, kamuolys įžaistas trumpu perdavimu ties baudos aikštelės kampu, o iš ten smūgiuotas ir puikiai prie kojos prilipęs kamuolys atšoka nuo virpsto. Vartininkas bejėgis, tačiau fortūna vis dar „Vilties“ pusėje. Iniciatyvos „Aktas“ vis dar neatidavė, tad po dar vieno ilgo perdavimo iš gynybos gilumos į priekį „Vilties“ gynėjas galva nepasiekia kamuolio ir jį prašoka, nesusikalbama su kitais gynėjais, tad dar kartą vienas prieš vartininką išbėga „Akto“ žaidėjas.
Deja, ir vėl smūgiuotas kamuolys skrieja šalia dešiniojo virpsto. Panašu, kad tai buvo lūžio taškas, nulėmęs rungtynių baigtį – neišnaudoji pats progų, jas išnaudos varžovas. Būtent taip ir atsitiko – neilgai trukus „Viltis“ kelia standartą, T. Chomičius iš baudos aikštelės smūgiuoja galva į vartus, kamuolys vėlgi atšoka nuo virpsto ir tam pačiam T. Chomičiui telika pačiam įmušti kamuolį į tuščius vartus. Persvara dvigubinama ir „Viltis“ atsitraukia dar giliau. „Aktui“ jau ir fiziškai, ir psichologiškai stinga jėgų sukurti dar kažką rimtesnio prie varžovų vartų, tuo tarpu „Viltis“ ir toliau sėkmnigai gynėsi bei kontratakavo. Vienos kontratakų metu kamuolys buvo perduotas į dešinįjį kraštą H. Kerušauskui, į ataką vėlgi centru pasijungė V. Pajarskas, gavęs perdavimą iš savo komandos draugo, jis jį siunčia dar kairiau įbėgančiam T. Malinauskui, o pastarasis kaire koja kamuolį siunčia į artimąjį vartų kampą – 3:0. Per likusį laiką teisėjai dar užfiksavo bene 10 nuošalių, tačiau nieko pavojingo nei prie vienų, nei prie kitų vartų taip ir nenutiko.
Taigi tai buvo rungtynės, kurios galėjo tikrai baigtis visiškai kitaip – 3 šimtaprocentės progos prie „Vilties“ vartų, tačiau sausas „Akto“ sutriuškinimas byloja, kad neilgai trukus situacija tiek aikštelėse, tiek ir turnyrinėje lentelėje pasikeis, kadangi ilgu laikotarpiu sėkmės faktorius vaidina nykstantį vaidmenį.
Smagiausia grafa vis tiek lieka „sausi“ vartai. Komanda jau daugiau nei 200 minučių nepraleidžia, o tai išties džiugina. Ar galime vartus „sausus“ išlaikyti dar ilgiau?

STATISTIKA


„Viltis“ – „Aktas“ MOTM – Vaidas Pajarskas. Vaidas „Vilties“ gretose buvo pastebimiausias. Išsiskyrė ne tik savo firminiais „patraukimais“ iš gilumos, bet įsirašė ir į rungtynių protokolą. Ekipos kapitonas asistavo pirmam bei trečiam komandos įvarčiams ir šioje grafoje klubo viduje gerokai atsiplėšė į priekį. Be viso to Vaidas rodė puikų kovingumo pavyzdį ir stabdė priešininkų atakos užuomazgas jau aikštės viduryje. Pats asmeniškai perėmė daugiau nei 10 kamuolių, o per 80 minučių žaidimo išlaikė perdavimų tikslumą gerokai virš 90%.