„Viltis” pirmą kartą šiemet tampa diviziono vienvaldžiais lyderiais. Tokiam scenarijui įvykti leido mūsų įtikinama pergalė prieš „Pionierius” bei pagrindinių konkurentų, „Viesulo” kluptelėjimas Baltojoje Vokėje. Būtent „Vokė” ir bus mūsų sekančio turo varžovas.
Pamažu čempionatas įsibėgėja ir jau už nepilnų 3 savaičių išeisime ilsėtis ir ruoštis antrajam pirmenybių ratui, kuris šiemet laukia ypatingai karštas ir įdomus. Tačiau trumpam prisiminkime ir 8-ojo turo rungtynes prieš „Pionierius”. Po nedėkingų lygiųjų su „Viesulu”, antrą turą iš eilės teko žaisti išvykoje. Tiesa, šįsyk gerokai pasisekė, jog „Pionieriai” namų rungtynes žaidžia mūsų gimtajame Fanų stadione, todėl viso mačo metu jautėmės ganėtinai jaukiai ir užtikrintai.
Rungtynės prasidėjo mūsų ištikimiausių gerbėjų giesmėmis ir 1982-ųjų metų Kadžio Jugo švilpuko garsu. Pradėjome kaip visuomet – užtikrintai ir be didesnių šansų varžovui. Tačiau jau antrą kartą šiemet neužilgo atsiduriame besivejančių rolėje. Po aukšo priešininkų perdavimo į „Vilties” baudos aikštelę, neužtikrintai išmušamas kamuolys atsiduria netoli 11 metrų žymos. Ten jau tradiciškai be reikalo išbėgęs Ugnius Kaminskas griauna vieną pionierių ir suteikia šeimininkams išsiveržti į priekį. Šie tokio šanso nepraleidžia ir jau 5-ąja mačo minutę atsiliekame.
Oro temperatūra gerokai per didelė futbolui, todėl visi tokie savotiškai padusę gan neaktyviai juda po aikštelę. Galbūt ir mes kaskart jau tikimės „suvažinėti” varžovą antru ar trečiu bėgiu. Šįsyk jau norint per pirmą kėlinį ridenti bent kelis įvarčius – reikėjo kaip minimum trečio bėgio. Visa laimė, jog jį netrukus ir įjungiame.
12-ąją minutę chaosu „Pionierių” baudos aikštelėje pasinaudoja „Sania” ir lygina rezultatą, pelnydamas pirmąjį savo įvartį „Vilties” klube. Po šiek tiek daugiau nei 10 minučių geriausias gegužės mėnesio žaidėjas Vaidas Pajarskas firminiu savo reidu „išmaudo” mažiausiai pora priešininkų ir „smeigia” dar vieną „Vilties” įvartį – 1:2.
Pajutę, kaip skaniai ir lengvai tądien kuriasi įvarčiai – prieš pat pertrauką sukūrėme dar pora. Lech Pečuro ir Vidmantas Gylys savo tiksliai smūgiais komandas ilsėtis išlydėjo esant rezultatui 1:4. Taigi, ko gero mažai kas tikėjo, jog šeimininkai antroje varžybų dalyje gali sukurti kažką tokio, kas po 90 minučių jiems atneštų bent 1 tašką.
Antrajamė kėlinyje akcentavome šaltą protą ir tą patį žaidimą kaip ir pirmoje mačo dalyje. Tas iš dalies pavyko. Nors kamuolių ir buvo prarasta daugiau, tačiau pats žaidimas vyko pagal planą. 49-ąją minutę savo pirmąjį įvartį sezone pelnė Paulius Pajarskas. Įpusėjus kėliniui žodį tarė ir etatinė „įvarčių mašina” Tomas Chomičius. Čempionate tai buvo jo jau 13-asis tikslus smūgis, po kurio „Choma” rezultatyviausiųjų gretose pasivijo „Modulio” lyderį Kaušinį.
Rezultatui esant 1:6 dar kartą nustebinti nutaria Ugnius Kaminskas. Šio išbėgimas iki 20 metrų ir žaidimas galva buvo toks neužtikrintas, jog vėliau pionierius jį paguldė, o šautas kamuolys į vartus buvo nepasiekiamas ir vartininko funkcijas perėmusiam „Vilties” gynėjui. 2:6 ir fiksuojame gan nemalonų įvykį, nes po ilgokos pertraukos prasileidžiame daugiau nei 1 įvartį.
Rungtynėms artėjant prie pabaigos, į rungtynių protokolą įsirašo ir jau septintasis mūsų futbolininkas. Antras pagal rezultatyvumą šiemet komandoje Haroldas Kerušauskas po nesėkmingo Tomo Chomičiaus mėginimo pasiekti dublį, tiesiog tarsi vinį kalą kamuolį į vartus ir pradangina visas „Pionierių” svajones apie dar vieną įvartį.
Galutinis rezultatas 2:7 leidžia ne tik įsirašyti jau eilinius 3 taškus, bet tuo pačiu leidžia ir pasinaudoti „Viesulo” pralaimėjimu „Baltajai Vokei”. Todėl po 8 sužaistų rungtynių „Viltis” yra vienvaldis A1 diviziono lyderis. Galbūt galima krimstis dėl dviejų praleistų įvarčių, tačiau komandos viduje bus padarytos atitinkamos išvados ir ateityje tiek daug savo varžovams tikrai neleisime.

STATISTIKA

„Pionieriai” – „Viltis” MOTM – Lech Pečuro. Šį sezoną Lechas atlieka išties labai naudingą vaidmenį komandoje. Ne išimtis ir varžybos prieš „Pionierius”. Tiek krašto puolėju, tiek centro saugu rungtyniaujantis viltiškis tądien atliko net 76 tikslius perdavimus iš 82. O tai yra 93% tikslumas pasuojant. Iš 4 smūgių į vartus, pusė jų skriejo į vartų plotą. Lechas ir pats pelnė trečiąjį „Vilties” įvartį bei atliko rezultatyvų perdavimą. Taip pat nuolat puikiai judėjo be kamuolio, gan dažnai aštrino atakas ir ženkliai prisidėjo prieš komandos pasirodymo ar tų, visiems puikiai atmenamų atakų, kuomet buvo atlikti net 20 ar 30 tikslių perdavimų iš eilės. Dar pridėjus šiek tiek daugiau fizinio pasiruošimo bei kietesnės kovos gynyboje, Lech Pečuro šioje (MOTM) skiltyje neabejotinai matytumėme žymiai dažniau.