Nors gynybinės pajėgos nebekolekcionuoja „sausų vartų” serijų, vis tik atakuojantis arsenalas dirba savo darbą užtikrintai. Dvikovoje prieš „Prelgentus” komanda parodė charakterį ir atsilikinėdama 0:2 sugebėjo iškovoti sunkią pergalę labiau ledo ritulį primenančiu rezultatu 5:3.
Rungtynes abi ekipos pradėjo gana aktyviai, tad jau pirmosiomis minutėmis turėjome progą pamatyti kelis greitus reidus, kietesnes pražangas ir teisėjo įsikišimų tramdant aistras. Pirmojo įvarčio ilgai laukti nereikėjo – jau 5 minutę svečiai šventė tikslų M. Jaso smūgį iš 11 metrų baudinio. Pats epizodas, už kurį buvo parodyta į 11 m. atžymą, gana diskutuotinas: „Prelegentų“ puolėjas M. Bičkovas (kuris, beje, yra buvęs „Vilties“ žaidėjas) gauna ilgą perdavimą į dešinį kraštą, ten susistabdo kamuolį ir prasimeta jį į baudos aikštelę, o ten čiuždamas „Vilties“ gynėjas kamuolį išmuša, tačiau kartu kiek užkabina ir kojas, tad teisėjui, atrodo, to pakako, kad apsispręstų dėl pražangos. Kad ir kaip būtų neįprasta, bet „Viltis“ praleido pirmi ir praleido pačioje pradžioje, nors iki šiol gynybiniais sugebėjimais ši ekipa skųstis nelabai ir gali, kadangi ne vieną mačą yra pabaigę sausais vartais. O čia vartininko pagrindinis tuščių vartų tikslas gniuždomas jau pačioje rungtynių pradžioje. Šaltas dušas mačo favoritams, tačiau net ir jis nepabudino kiek apsimiegojusių „viltiečių“. „Prelegentai“ žaidžia labai protingai ir, kas svarbiausia, tiksliai, tad netrukus dar vieno epizodo metu aikštės viduryje pritraukia kelis „Vilties“ saugus, išsaugo kamuolį ir po truputį artėja „Vilties“ vartų link.
Čia nelabai apgalvotai saugams į pagalbą suskumba šeimininkų centro gynėjas, kuris, norėdamas padėti savo komandos draugams, palieka savo poziciją ir bando atimti kamuolį iš „Prelegentų“ centro saugų. Tačiau pastarieji mikliai susitvarko ir su „Vilties“ pastriprinimu, tad į centro gynyboje atsivėrusį plotą tuojau pat įmetamas perdavimas ir čia pabėgęs M. Babravičius iš gana arti stipriu smūgiu dvigubina rezultatą. Panašus scenarijus į tą, kurį jau matėme Salininkuose, ir tikrai atrodė, kad „Viltis“ po antrojo praleisto įvarčio jau galės laidoti rungtynes, ypač kai „Prelegentai“ visai neblogai konkuravo aikštės viduryje ir labai nežymiai nusileido kamuolio kontrole savo varžovams. Daugiau labai pavojingų progų abi ekipos pirmajame kėlinyje praktiškai nesukūrė, tačiau žaidimo tempas buvo pakankamai aukštas, o atakos visai smagiai rezgamos. Ir tik pačioje kėlinio pabaigoje „Viltis“ sugebėjo sušvelninti rezultatą – iš centro gynybos dviem/trim perdavimais kamuolys nukeliavo iki V. Gylio, o šis pažeme iš krašto perdavė jį į vartininko aikštelę, kur iš gilumos įbėgęs V. Pajarskas muša į praktiškai tuščius vartus. 1:2 ir emociniame pakilime jau atsiduria šeimininkai.
Antrąjį kėlinį „Viltis“ mėgino didinti apsukas ir jiems tai gana greitai davė vaisių – sužaidus vos 2 minutes po kontratakos iš dešiniojo krašto pavyko tiksliai perdavimą uždaryti U. Juozaičiui, ir „Viltis“ vėl atstatė pusiausvyrą. Tiesa, su ta banga šeimininkai plaukė labai neilgai, nes visai netrukus „Prelegentai“ savo kontratakos metu perduoda ilgą pasą arčiau vartų, o ten, mėgindamas išmušti pavojingą kamuolį į kampinį, V. Gylys nukreipia jį į savus vartus. Toks netikėtas antausis tuojau po to, kai pavyksta šiaip ne taip rezultatą išlyginti. Tačiau ir vėl „Vilčiai“ pavyksta rezultatą išlyginti – po kiek užsitęsusios atakos „Prelegentai“ nesėkmingai išsivalo kamuolį nuo savo baudos aikštelės, tad tuo iškart pasinaudoja T. Chomičius, nusinešdamas aukštą kamuolį į baudos aikštelę ir stipriu smūgiu iš oro nepalikdamas vartininkui nė menkiausio šanso.
Toks rungtynių tempas „Prelegentams“, panašu, nebuvo pats palankiausias, nes antrajame kėlinyje svečiai jau akivaizdžiai sunkiau judėjo, nors perdavimų tikslumą ir atakų aštrumą sugebėjo išlaikyti preciziškai aukštame lygyje. Deja, atsarginio suolelio trumpumas davė savo: „Viltis“ vis dažniau pradėdavo reidus nuo aikštės vidurio ir juos u-baigdavo visai šalia baudos aikštelės ar joje, tad visai neilgai trukus V. Pajarskas sužaidžia sienele su savo komandos draugu, įsiveržia į baudos aikštelę, pasispiria kamuolį pro varžovą ir susiduria su „Prelegentų“ gynėju. Vėlgi diskutuotinas epizodas, tačiau teisėjas abu kartus rodo į 11 metrų žymą. Prie kamuolio stojęs L. Pečuro nesuklydo ir „Viltis“ pirmąkart priekyje – 4:3. Po įvarčio šeimininkai žaidimo tempą stengiasi numušti ir daugiau dėmesio skiria savo vartų saugumui, tad pavojingų atakų ir progų buvo akivaizdžiai mažiau.
Pusprogių pavyko sukurti abiems komandoms, tačiau nieko potencialiai panašaus į įvartį žiūrovai nepamatė iki pat rungtynių pabaigos, kai galutinį tašką padėjo T. Malinauskas: vėl ataka dešiniuoju kraštu, prasiveržimas į baudos aikštelę, perdavimas arčiau vartų, T. Chomičiaus smūgis iš poros metrų į skersinį, atšokęs kamuolys nuskrieja tiesiai T. Malinauskui, o šis per daug nesudvejojęs tiksliai smūgiuoja į tolimąjį vartų kampą – 5:3.
Labai sunki, svarbi emociškai ir psichologiškai pergalė „Vilčiai“ ir gana skaudus pralaimėjimas „Prelegentams“, kurie bent jau po pirmojo kėlinio, atrodė, viską laiko savose rankose. Pagrindinė tokių įvykių susiklostymo priežastis turbūt buvo ta, kad „Prelegentai“ sugebėjo rungtynių pradžioje išlaikyti itin aukštą žaidimo tempą, tačiau dėl gana trumpo atsarginių suolelio antrajame kėlinyje jau kiek pavargo. Tuo tarpu „Viltis“, priešingai, žaidimo tempą kėlė rungtynių eigoje, tad natūralu, kad antroje rungtynių pusėje sumušė didžiąją dalį savo įvarčių. Tačiau verta pastebėti, kad „Prelegentai“ atrodė tikrai neblogai – gallbūt šią komandą galima vadinti net ir vertą bronzos medalio, kadangi visi ekipos žaidėjai rungtyniauja labai protingai, apgalvotai, nesiblaško be vietos, žaidžia tiksliai ir komandiškai. Tiesa, koją kiek kiša nuolatinės kortelės ir dėl jų praretėjusi sudėtis, tačiau susitvarkiusi savo drausmę ši ekipa gali būti rimta pretendentė įkąsti bet kam.

STATISTIKA

„Viltis” – „Prelegentai” MOTM – Vaidas Pajarskas. Nors gerų individualių žaidėjų pasirodymų šiame mače buvo nemažai, vis tik lemiamu koziriu tapo Vaidas Pajarskas. Įmušęs pirmąjį komandos įvartį Vaidas pažadino visą ekipą ir netrukus pavyko rezultatą išlyginti (2:2). Taip pat viso mačo metu aktyviai aikštės viduryje pritraukdavo po 3 priešininkų saugus ir neretai aštriai atsikratydamas kamuolio, išvesdavo komandos draugus į patogias ir perpsektyvias atakas. Be viso to, Vaidas savo reidu uždirbo 11 metrų baudinį, kurį realizavo tokių standartinių padėčių meistas – Lech Pečuro.