Praėjusį sekmadienį „Viltis” oficialiai pradėjo 2013 metų sezoną. Kaip žinia, pirmasis varžovas buvo „Arpo” klubas. Visuomet džiugu yra sezoną pradėti pergale, tačiau tokia užtikrinta ir triuškinančia pergale – dar smagiau. Taigi šiek tiek apžvelgsime debiutines komandos rungtynes šiame sezone.
Mačo vieta buvo paskirta Žalgirio bazės stadione. „Viltis” beveik pusė metų oficialių rungtynių nėra žaidusi ant natūralios žolės, todėl visi puikiai žinojome, jog lengva nebus, kad ir koks tądien varžovas laukia. Juolab pirmasis sezono mačas ir visi puikiai atsimename, koks jis buvo praėjusiame sezone. Todėl komanda nusiteikė rimtai ir nuo pat pirmųjų minučių nė neketino tinginiauti. Žinoma, savo žaidimo stilių palaikyti tokiomis sąlygomis buvo velniškai sunku, tačiau „Viltis” stengėsi, o kai stengiesi – vėliau/anksčiau pavyksta.
Pavyko ir šįsyk. Jau 8-ąją mačo minutę Vaidas Pajarskas neleistinai griaunamas „Arpo” baudos aikštelėje ir teisėjas skiria 11 m. baudinį. Tas pats Vaidas baudinį be didesnio vargo realizuoja ir simboliška, jog pirmasis sezono įvartis krenta ne iš žaidimo. Tačiau ilgai persvara džiaugtis nepavyko. Gynyboje sužaidžiama neužtikrintai ir arpiečiui Tomui Rumiancevui leidžiama pabėgti. Šiam belieka sėkmingai perkelti kamuolį virš iš vartų išbėgusiu Ugniaus Kaminsko – 1:1. Šaltas dušas, kurio, matyt, labai ir reikėjo.
Tačiau nėra laiko kada liūdėti. Laikas senka, o visi puikiai žino, ko šiandien Žalgirio bazėje susirinkome. Po puikios kombinacijos kairiajame krašte, sezono įvarčių sąskaitą atsidaro ir Vidmantas Gylys. O kaip mes be Tomo Chomičiaus? Šio šou prasideda 39-ąją minutę. Dar iki pertraukos nuostabus TOmo dublis trigubina „Vilties” turėtą persvarą ir ekipos ilsėtis išeina rezultataui esant 1:4.
Antrajame kėlinyje nėra ko taupytis. Aikštelėje puikiai gali visi pastebėti, kas tądien yra visa galva gersni ir tuo siekėme pasinaudoti. Ketvirtasis pasižymėjęs žaidėjas 58-ąją minutę tapo Saimonas Vitkauskas. Šis po ilgo perdavimo į priekį išbėgo vienas prieš vartininką ir šokinėjantį kamuolį gražiu lengvu smūgiu perkėlė per vartininką nepalikdamas šiam jokių šansų – 1:5.
Tuo po kiek daugiau nei 10 minučių pirmąjį (tikimės ne paskutinį) savo hattrick’ą pelnė Tomas Chomičius. Greitos atakos metu, kuomet buvo puikiai įžaistas kamuolys aikštės viduryje ir perduotas įsibėgėjusiam Tomui, kuris labai šaltakraujiškai ir neskubėdamas prisitaikė bei stipriu smūgiu keltimi pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą – 1:6.
Toliau įvarčiai pylėsi kaip iš apsiniaukusio dangaus. Atšokusį kamuolį praktiškai į tuščius vartus pasiuntė Saimonas Vitkauskas (jo dublis tądien) bei labai panšiu stiliumi savo įvartį pasiekė ir Vaidotas Jarašius, kuomet po savotiško sumaišties, su žiupsneliu fortūnos kamuolys nukrito ten kur ir reikėjo.
Taigi, sunku rasti blogų žodžių „Vilties” vaikinukams 1-ojo turo varžybose. Komanda sukovojo iš širdies ir, kas svarbiausia – iškovojo pirmuosius 3 taškus bei čempionatą pradėjo su didžiuliu optimizmu. Tačiau turime ir dvi naujoves šiame sezone. Kiekvienoje turo apžvalgoje išrinksime geriausią rungtynių žaidėją bei apžvalgos pateiksime išsamią svarbiausių statistinių rodiklių suvestinę. Taigi, nepraleiskite pro akis kiekvieno „Vilties” rašinėlio. Naujovių ir įdomybių šį sezoną tikrai netrūks.
Geltonos kortelės: 0 – 0

„Arpas” – „Viltis” MOTM – Paulius Pajarskas. Po ilgos pertraukos į aikštelę grįžęs Paulius atrodė labai energingas. Rungtyniavo užtikrintai, jautėsi kaip vienas komandos lyderių – neprarado kamuolių, nedarė „nesamonių”, nuolat dalijo aštrius perdavimus į priekį. Tokiomis sąlygomis savo minutes išnaudojo puikiai. Žinoma, gaila, jog Paulius dar negali žaisti 90 minučių, tačiau su kiekvienomis rungtynėmis jo forma tik gerės ir „Vilties” saugų grandis kiekvieną turą taps vis galingesnė.