Kol čempionatas juda prie pabaigos, mes dar nusprendėme prisiminti poros savaičių senumo įvykius, kuomet „Viltis” perrašė klubo istoriją ir galų gale pateko į Carlsberg taurės pusfinalį. To teko laukti net 5 metus, teko skaudžiai kristi net keturiuose ketvirtfinaliuose.
Prieš rungtynes su „Fakyrais” LFF stadione kiekvienos klubo narys jautė, jog šiemet yra tie metai, kurie mums gali atnešti ir skambesnių pergalių. Šiemet visi žinojome, jog esame pajėgūs nukauti ir žvaigždžių prisotintą „Fakyrų” ekipą. Todėl rungtynes pradėjome užsivedę, puikiai žinodami tiek varžybų planą, tiek rezultatą, kuris mus tenkintų.
Šiame mače nebuvo jokių išimčių. Žaidėme taip pat kaip ir prieš eilinius A1 diviziono varžovus, tik gal su kiek didesne motyvacija bei įspūdingu kovingumu. Rungtynių pradžioje visiška iniciatyva priklausė „Vilčiai”. Kamuolio kontrolė buvo žvėriška. „Fakyrai” tik gavę pačiupinėti kamuolį, jį tuoj prarasdavo ir vėl skubėdavo išsirikuoti gynyboje.
Nieko nuostabaus, jog pirmąjį įvartį pelnėme būtent mes. 20-ąją mačo minutę iki galo epizode sužaidęs Paulius Pajarskas prieš tai buvo pranašesnis už varžovų gynėją, o vėliau jau ir vartininkui beliko pasiųsti kamuolį tarp kojų. 0:1 „Viltis” priekyje. Žaidimas po įvarčio nesiketė. Priešininkai labai retais atvejais užsukdavo į mūsų aikštės pusę, kai tuo tarpu sugebėjome prieš pertrauką dar persvarą ir padvigubinti. Vėlgi iki galo prie galinės linijos sužaidęs kapitonas Vaidas Pajarskas išsaugo kamuolį, perduoda šį viduryje baudos aikštelės įbėgančiam Tomui Chomičiui, kur rezultatyviausias „Vilties” žaidėjas smegia dar vieną įvartį. 0:2 ir tai po pirmųjų 45 minučių buvo jau rimta paraiška į pergalę.
Antrojo kėlinio pradžia gaunasi taip pat solidi. Demonstruojama tokį pat brandų žaidimą, tačiau jau 50-ąją minutę neapdairiai sužaidžiame gynyboje, kuomet dešiniam gynėjui už nugaros lieka aukštą perdavimą gavęs Eduardas Tučinskis. Šio gan efektingas smūgis iš oro švelnina rezultatą iki 1:2, kas lyg ir sugražina intriga į šias varžybas.
Keliolika minučių aikštelėje vyrauja lengvas chaosas. Praleidę įvartį, pajautėme šiokį tokį nepasitikėjimą vienas kitu, iš ko „Fakyrai” susikūrė porą pusprogių. Tačiau visa laimė, jog apsiginti pavyko ir jau 73-ąją minutę, po dar sykį pademonstruoto kovingumo, Haroldas Kerušauskas jau griūdamas paspiria kamuolį šalia esančiam Vidmantui Gyliui, kuris skersuoja į baudos aiktštelę. Iš ten jau nepalieka varžovų vartininkui jokių šansų Tomas Chomičius, kuris pelno jau savo antrąjį bei „Vilties” trečiąjį įvartį tą vakarą.
Visai netrukus „Viltis” turi šansą įtvirtinti savo pergalę. Pirmiausiai Lech Pečuro išveda 1×1 Tomą Chomičių su „Fakyrų” vartininku. „Choma” tvarkingai pastarąjį apeina, tačiau vartų sargas griebia baudos aikštelėje šiam už kojos. 11 metrų baudinys ir raudona kortelė varžovų vartininkui. Deja, tačiau baudinio Paulius Pajarskas nerealizuoja. Kamuolys dideliu greičiu skrieja į virpstą. Tos pačios atakos metu vis tik Vidmantas Gylys deda tašką šiame susitikime. Individualaus meistriškumo dėka, Vidmantas po reido dešiniajame krašte siunčia kamuolį į artimą vartų kamputį ir rezultatas jau triuškinantis – 1:4.
Tiesa, pabaigoje po kampinio, smūgiu galva priešininkai dar švelnina, bet likusios kelios akimirkos jau nebeleido „Fakyrams” net pačiupinėti kamuolio. Pelnyta ir istorinė „Vilties” pergalė. Pusfinalyje mūsų lauks poros „Kruša” – „TAIP” nugalėtojas, kuris paaiškės jau spalio 4 dieną. Labai didelė tikimybė, jog tai bus mūsų dažnas draugiškų sparingų varžovas, III lygos vienvaldis lyderis, „TAIP”.

STATISTIKA

„Fakyrai” – „Viltis” MOTM – Vidmantas Gylys. Šį sezoną krašto puolėjo pozicijoje rungtyniaujantis Vidmantas, svarbiausiu sezono metu, svarbiausiame mače sužaidė geriausias savo rungtynes. Pastarasis pelnė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą bei labai mažai trūko, jog dar sykį pačioje susitikimo pabaigoje asistuotų Šarūnui Meižikui. Taip pat pirmajame kėlinyje tiek kairiajame, tiek dešiniajame krašte rungtyniavęs Vidmantas į neviltį varė kraštinius „Fakyrų” gynėjus, kurie niekaip nesuprasdavo ar prie šoninės linijos ar labiau baudos aikštelėje žaidžia geriausias „Vilties” gretose išrinktas žaidėjas. Toks „Vidmos” judėjimas neretai atlaisvindavo nemažas erdves mūsų spartiesiems krašto gynėjams, kas išties bent jau pirmoje mačo dalyje davė žvėriškai daug naudos.