„Viltis” SFL pirmenybėse dalyvauja jau šeštus metus iš eilės. Simboliška, bet visus sezonus komanda įveikdavo Carlsberg taurės pirmąjį etapą. Ne išimtis ir šiemet. Namuose, Fanų stadione rezultatu 3:2 buvo palaužtas ir III lygos „TEC” klubas.
Niekam ne paslaptis, jog šių metų Carlsberg taurės burtai mus suvedė su viena iš stipriausių ekipų, kokias tik esame gavę pirmajame etape. „TEC” sudėtyje galima rasti tokias futbolo mėgėjams žinomas pavardes kaip Vaidotas Pranys, Raimondas Vileniškis, Valerijus Mižigurskis. Tačiau „Viltis” nepabūgo žinomų veidų ir iškovojo labai emociškai ir psichologiškai reikalingą pergalę.
Susitikimas prasidėjo šeimininkų greitais išpuoliais. „Viltis” nutarė, jog laukti nėra ko ir tikrai derėtų jau mačo pradžioje išsiveržti į priekį. Taigi jau 8-ąją varžybų minutę, vartininko atmuštą kamuolį į vartus siunčia Haroldas Kerušauskas, 1:0. Po įmušto įvarčio komanda kiek sumažina apsukas, tačiau varžovui sukurti įsimintinesnių progų neleidžia. Galbūt kiek nebūtinai „Viltis” nustoja žaisti pirmu numeriu ir taikosi pirmai progai pasitaikius kontratakuoti.
30-ąją rungtynių minutę po vienos iš kontratakų krenta ir antrasis įvartis. Lech Pečuro po individualaus reido kairiajame atakos krašte „sodina” kamuolį į apatinį tolimąjį vartų kamputį ir dvigubina „Vilties” persvarą iki 2:0.
Nors nežaidžiame sau būdingo futbolo, kamuolio kontrolė lygi ar net „TEC” pusėje, tačiau rungtynes kontroliuojame ir priešininkas gali jausti tarsi bejėgis gyvunėlis didžiuliame miške. Negana to, kėlinio pabaigoje krenta ir dar vienas įvartis. Etatinė „įvarčių mašina” Tomas Chomičius 40-ąją minutę pasinaudojęs chaosu svečių baudos aikštelėje „kala” kamuolį tarsi vinį į varžovų vartų tinklą. 3:0 ir abi ekipos išeina ilsėtis.
Po pertraukos „Viltis” ir toliau kuria progas įvarčiams, bet jų išnaudojimas jau ima šlubuoti. Puikių šansų neišnaudoja Lech Pečuro, Tomas Chomičius. Atrodytų įmušk dar vieną ir rezultatas 4:0 visiškai privers „TEC” futbolinikus pasiduoti. Tačiau 63-ąją susitikimo minutę pradeda kartotis labai panašus scenarijus į lygos rungtynes prieš „Trivartį”. Po aukšto svečių perdavimo iš dešiniojo atakos krašto į baudos aikštelę aukščiau gynėjų iššoka Vaidotas Pranys ir švelnina rezultatą iki 3:1.
Netrukus, neprabėgus nė 2 minutėm po aukšto perdavimo link „Vilties” baudos aikštelės nesusikalba centro gynėjas Evaldas Jankauskas ir mūsų vartų sargas Ugnius Kaminskas. Abu tikėjosi priimti aukštą kamuolį, tačiau gavosi taip, jog pirmesnis buvo tas pats Vaidotas Pranys, kuris ir siunčia sviedinį į vartus bei atgaivina intrigą rungtynėse, 3:2.
Per likusį laiką priešininkai nesukūrė nieko apčiuopiamo. Visi jų mėginimai „kabinti” ilgais perdavimais kamuolį į baudos aikštelę baigdavosi nesėkmingai. Todėl „Viltis” vėl pademonstravusi charakterį išlaikė persvarą ir iškovojo svarbią pergalę.
Tai buvo jau 6-asis kartas, kuomet komanda įveikia 1/32 Carslberg taurės etapą.Šešioliktfinalyje mūsų jau laukia gerai pažįstamas „Trivartis”. Antrojo etapo statistika jau kiek prastesnė. Iš 5 mėginimų „Viltis” toliau yra žengusi lygiai 3 kartus. Ar bus ir 4-asis? Sužinosime jau šio mėnesio pabaigoje.
Geltonos kortelės: 3 – 1

„Viltis” – „TEC” MOTM – Haroldas Kerušauskas. Dešiniojo krašto žudikas Haris sužaidė išties gerą mačą. Maža to, jog pelnė pirmąjį komandos įvartį, viso susitikimo metu buvo aktyvus, reikiamu momentu prilaikydavo kamuolį, perdavimus atlikinėjo ~95% tikslumu. Energija ir kovingumu dešiniajame atakos krašte uškrėtė ir komandos draugus, kurie pirmajame kėlinyje žaidė, ko gero, buvo labiausiai motyvuoti šiemet. Haroldas taip pat turėjo progų pelnyti ir daugiau įvarčių, tačiau pritrūkdavo vos akimirkos ar vos kelių centimetrų ir būtų pelnytas dublis ar net hattrick’as.