Kiek aprimus visoms aistroms ir emocijoms, po taurės šešioliktfinalio rungtynių prieš „Trivartį”, galime kiek ramiau ir blaiviau apžvelgti šį mačą bei paminėti, kas gi iš tikrųjų vyko tose pergalingai pasibaigusiose varžybose, kurios atnešė „Vilčiai” ne tik be galo daug emocijų, bet ir kelialapį į turnyro aštuntfinalį.
Rungtynės, po kurių sujudo ir sukruto visa lyga ir iš pakampių išlindę mūsų „hater’iai”. Tačiau pradžioje gal apie patį veiksmą ir įvykius aikštėje. O ten eilinio ir saldžiojo „7UP’o” atsigerti davėme ir „Trivarčio” kolektyvui. Tik jausmas nuo antrojo kėlinio buvo toks, jog vieni šiandien atvažiavo pažaisti futbolo, o kiti tiesiog kirsti miško. Nuo pat pirmųjų minučių varžovas parodė, jog tądien jie išparkuos raudoną autobusiuką ir „Vilties” pagrindinis tikslas bei galvos skausmas bus kaip jį nuparkuoti ar tiesiog išdaužyti langus. Mes pasirinkome antrąjį variantą ir tai suveikė praktiškai su visu kaupu.
Tomas Chomičius 12-ąją susitikimo minutę ėmėsi lyderio vaidmens ir tiksliai pasiuntė kamuolį į vartus. „Trivartis” nuoširdžiai pajautė artėjantį sutriuškinimą ir neatlaikę spaudimo, gavo dar vieną tikslų smūgį į savus vartus. Šįsyk pasižymėjo ekipos kapitonas Vaidas Pajarskas, tolimu smūgiu padvigubinęs „Vilties” persvarą. Žaidimas nebuvo kažkoks tai kitoks. „Viltis” valdė užtikrintai visą padėtį aikštelėje, sulaukdama iš priešininkų vos kelių nežymių blykstelėjimų kontratakuojant, kur jų greitos atakos tiesiog „užgesdavo” aikštės viduryje.
Artėjant kėliniui prie pabaigos svečiai vis tik sugebėjo rezultatą sušvelninti. Jų keistokas skersavimas iš dešiniojo krašto gavosi savotiškas smūgis į vartus, kur kamuolys tiesiog ore įsisuko į tolimąjį vartų kampą ir vartininkui šansų visiškai nepaliko. Patys trivartiniai sunkiai tikėjo, jog dar taip yra mušami įvarčiai, tačiau faktas vienas – „ale” intriga grįžta ir rezultatas tampa 2:1.
Tą intrigą vėl atstato į pradinę būseną Paulius Pajarskas. Visai prieš pat pertrauką jo įvartis rezultatą verčia į 3:1 ir „raudoniesiems” jau ima „svilti padai”.
Po pertraukos svečiai gauna kamuolį pačiupinėti dar rečiau. Paulius Pajarskas 46-ąją minutę pelno dublį, o Saimonas Vitkauskas 61-ąją – smūgiu per save išrašo dar vieną antausį „Trivarčiui”. Rezultatas tampa 5:1 ir jau likimas dėl kelialapio į tolimesnį etapą darosi aiškus. Va tuomet ir prasideda visi įdomumai bei miškų kirtimai.
75-ąją rungtynių minutę Paulius Pajarskas realizuoja nuostabaus grožio baudos smūgį ir švęsdamas įvartį nusimauna šortus ir iškelia juos aukštai į viršų. Teisėjas rodo geltoną kortelę ir šioje vietoje kaip ir viskas aišku bei gražu. Tačiau kaimo žmonės ima įsižeisti ir tokį Pauliaus gestą laikyti valstybinės svarbos įžeidimu. Viso mačo metu „Trivartis” lojo, pylė smalą ant „Vilties” žaidėjų, kokie anie prasti, kokie sužvaigždėję ir t.t.. Todėl „PP” švęsdamas savo hattricką, tiesiog nusprendė šitaip priešininkui atsidėkoti, o kaip kaip jau anie suprato, tai mums mažiausiai rūpėjo, nes bet kuriuo atveju, „Trivartis” savo nuostabios iškalbos dėka jau įrodė, kokie protų kovų dydvyriai yra. Tik kyla labai įdomus klausimas: ar nederėtų šiai brigadai pasikeisti pavadinimą iš FK „Trivartis” į PM „Trivartis”. Vis tik besižvalgant į jų socialiniame tinkle esantį profilį ten futbolo tema – antrame plane. Tuo tarpu pirmajame – protų mūšiai.
Tačiau tuo pačiu keista kaip į protų mūšius priimami tie, pas kuriuos proto ne pernelyg daug? Tokią išvadą padarome po ypač grubaus vieno jų krepšininko prasižengimo prieš Vidmantą Gylį. (Epizodą galite pamatyti nuo 02:08 http://www.youtube.com/watch?v=iadqkeJTP8U&feature=youtu.be). Po šios begalviškos pražangos Vidmantas be futbolo privalo praleisti mažiausiai dvi savaites, o traktoristas viso labo gauna tik geltoną kortelę. Ar tikrai tokia pražanga verta tik geltonos kortelės?
Po „PP” hattricko pastarasis lengvai replikuoja teisėjui, po ko gauna antrą geltoną kortelę ir palieka aikštę. „Viltis” priversta likusias 15 minučių žaisti mažumoje. Tačiau kas keisčiausia, jog „Trivartis” per tą laiką atrodo dar prasčiau. Svečiai jau žaisti net nebenori, jie yra pasiruošę tiesiog pjauti ir tiesti dar didesnes keiksmų paklodes Fanų stadione. Tomas Chomičius tokių paklodžių netoleravo ir 83-ąją minutę visam raudonajam autobusiukui pasiūlė atsigerti šį kartą gerai pašaldyto „7UP’o” mušdamas jau 7-ąjį mūsų įvartį.
Taigi, rungtynės taip ir baigiasi. Teisėjas padalinęs korteles į abi puses negali būti linčiuojamas, ką su juo padarė lyga iškart po mačo, pamatę „Vilties” video. Tuo tarpu „Trivartis” po tokių rungtynių tapo tiesiog niekam neįdomi komanda. Mes šiemet turėjome puikius mačus su „Visinčia”, „Lentvariu”, „Pionieriais”, tuo pačiu „Nerealu” ar „Voke”. Tačiau tos ekipos pasirodė visomis prasmėmis draugiškos ir po rungtynių spaudėme kiekvienam iš varžovų rankas. Skirtingai nei „Trivartis”, tos komandos susitaikė su ta mintimi, jog šį sezoną paprasčiausiai esame kažkiek stipresni ir visas 90 minučių tvarkingai priešindamiesi, jie nepasiuntė nė vieno blogo žodžio į mūsų stovyklą. Tad, čia galbūt tiktų sena lietuviška patarlė: „kaip šauksi – taip atsilieps”. Todėl šiuo atveju galime sakyti: „šauksi – palaikyk Pauliaus Pajarsko šortus”!

STATISTIKA

„Viltis” – „Trivartis” MOTM – Paulius Pajarskas. Šiose rungtynėse Paulius buvo absoliuti žvaigždė. Atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis „PP”, ne tik pelnė hattricką, ne tik visas 90 minučių vedė iš proto varžovų gynėjus savo aštriais ir niekad „neperskaitomais” perdavimais, tačiau ir 75-ąją minutę pradėjo visą tą karą, kuris internetinėje erdvėje nerimo pora dienų. Po trečiojo savo įvarčio nusimovęs šortus ir iškėlęs juos virš galvos, sukėlė begalę diskusijų. Tačiau iki pilno komplekto ir visiško dešimtuko tądien, Paulius tiesiog privalėjo tuos šortus užmauti kuriam nors iš „Trivarčio” žaidėjų ant galvos.