Antroji šių metų Vilties B komandos rungtynių apžvalga. Viltis B, kaip žinia, rungtyniauja IV lygoje ir po 7 sužaistų turų rikiuojasi septintoje pozicijoje, tačiau lentelės viduryje taip karšta, jog nuo trečiosios pozicijos skiria vos keturi, nuo antrosios – penki taškai. Todėl labai tikėtina, kad galutinis prizininkų trejetas spręsis antroje sezono dalyje.

Pateikiame trijų paskutinių antrosios Vilties komandos akistatų su varžovais IV lygoje aprašymą.

____________

Penktajame lygos ture Viltis B namie susitiko su Futbolo brolių ekipa. Mačą iš anksto galima buvo laikyti principiniu, nes praėjusį sezoną komandos varžėsi dėl prizinių vietų V lygoje, tačiau abi komandų akistatos baigėsi kovingomis lygiosiomis (1-1 ir 2-2). Rungtynių eiga tik patvirtino prieš mačą galiojusią nuostatą.

Jau pirmąją susitikimo minutę aikštę dėl traumos paliko B komandos kapitonas Mindaugas Matulaitis. Tiesa, po minutės kamuolys jau spurdėjo Futbolo brolių vartų tinkle. Po labai netikslaus Futbolo brolių vidurio gynėjo perdavimo vienas prieš vieną su vartininku iššoko Vilties puolėjas Dariuš Olechnovič, kuris šaltakraujiškai ramiai nuginklavo Futbolo brolių vartų sargą.

Po dvidešimties minučių Vilties lazaretas pasipildė vicekapitonu Teodoru Žuku, kuris aikštę paliko po itin šiurkštaus Futbolo brolių vidurio saugo įčiuožimo į čiurną. Teisybės dėlei, reikia paminėti, jog Futbolo brolis už tokią kietą pražangą nebuvo apdovanotas jokia kortele.

Nors ir praretėję, šeimininkai toliau žaidė Vilties tapatybę apibrėžiančiais trumpais perdavimais grįsta futbolą, kuris netruko atsipirkti. 33-ąją susitikimo minutę baudos aikštelėje buvo pargriautas Benediktas Žukas, o vienuolikos metrų baudinį sėkmingai realizavo Albertas Voskunovič.

Po pirmo kėlinio Vilties žaidimas sustojo. Kūrybingumo, aštrumo, gynybinio agresyvumo nebuvimas nulėmė, jog rungtynių iniciatyvą perėmė Futbolo broliai, per dvidešimt dvi minutes iš esmės pakeisdami rungtynes ir pelnydami net tris įvarčius.

Visgi Vilties dubleriai, supykę ant savęs, pradėjo spausti varžovus, o tai 78-ąją susitikimo minutę virto į Dariaus Juškevičiaus įvartį. Rezultatas išsilygino: 3-3.

Galų gale, viską nulėmė fizinis pasirengimas. Vilties futbolininkai parodė turintys kiek daugiau ištvermės ir likus dvejomis minutėms iki pagrindinio rungtynių laiko pabaigos įmušė pergalingą įvartį. Jo autoriumi tapo Vilties naujokas Eligijus Lipskis.

Viltis B šventė pergalę rezultatu 4-3.

,,Neramina tai, jog per keliolika minučių sugebame visiškai prarasti koncentraciją ir, nors varžovai nedemonstruoja stebuklų, praleisti tris įvarčius. Visgi džiaugiuosi, kad galų gale parodėme charakterį ir laimėjome.”, – teigė Vilties treneris Mindaugas Bielinskas.

Šeštojo turo žaisti Vilties dubleriai vyko link Aukštaitijos, kur susitiko su vietos  Širvintų futbolininkais.

Gerokai dėl traumų nukraujavę vilniečiai susitikimą pradėjo vangiai ir jau 22-ąją rungtynių minutę pralaiminėjo rezultatu 2-0.

30-ąją minutę po Vilties baudos smūgio į savo vartus kamuolį nukreipė Aertonas Kuznecovas, taigi po pirmo kėlinio rezultatu 2-1 pirmavo šeimininkai.

Kadangi per pirmą kėlinį dar du Vilties žaidėjai patyrė traumas, vilniečių, galinčių žaisti, liko lygiai vienuolika.

Trečią antro kėlinio minutę kamuolį į vartus nukreipė Širvintų puolėjas Elvinas Dalala.

Toliau sekė lėtas, tačiau kiek chaotiškas žaidimas, o daugiau įvarčių pelnyta nebuvo.

FK Širvinta šventė pergalę rezultatu 3-1.

Vilties gynėjas Marius Aukštolis konstatavo: ,,Prastai susirinkome, buvome praretėję dėl traumų, o ir varžovai buvo stipresni, todėl rezultatas dėsningas. Visgi klaidinga būtų nepaminėti aikštės faktoriaus. Susitikimas vyko ant natūralios žolės, jeigu ją taip galima įvardinti, kuri buvo kieta it betonas. Kamuolys atšokdavo neprognozuojamai, ką jau kalbėti, kad pati veja buvo nupjauta nelygiai, vienur žolės daugiau, kitur mažiau. Tai neprideda grožio žaidimui. Džiugu, jog Širvintos statosi naują dirbtinės dangos stadioną, kuriame bus galima žaisti patrauklų akiai futbolą.”

Septintame ture Viltis svečiuose susigrūmė su Ave. Ko. futbolininkais.

Kalvelių stadionas pasižymi itin įdomiomis proporcijomis, savo išmatavimais labiau primenančiomis žolės riedulio, o ne futbolo aikštę. Bet toks jau tas Lietuvos futbolas.

Susitikimas prasidėjo apylygiai, abiem komandom apsikeičiant pavojingomis atakomis prie varžovų vartų. 41-ąją akistatos minutę po tikslaus Dmitrij Ovsejuk smūgio šeimininkai įšsiveržė į priekį.

Antrojo kėlinio viduryje Viltis perėmė iniciatyvą ir per šešias minutes pelnė du įvarčius.

Kai atrodė, jog mačas baigsis Vilties dublerių pergale, teisėjas parodė į vienuolikos metrų žymę, taip duodamas šansą Ave. Ko. išplėšti tašką. Tuo pasinaudojo šeimininkų saugas Viliam Novicki, sėkmingai realizavęs vienuolikos metrų baudinį.

Rezultatas baigėsi taikiai: 2-2.

Vilties gynėjas Vladislavas Ravdanovičius teigė esąs nusivylęs prarastais dviem taškais: ,,Nors rungtynės buvo apylygės, antrojo kėlinio viduryje sugebėjome pelnyti du įvarčius, tuo perimdami rungtynių kontrolę į savo rankas. Gal pritrūko kiek koncentracijos, todėl paskutinę pagrindinio laiko minutę gavom baudinį. Žiauriai apmaudu paskutinę minutę prarasti du taškus. Bet laukiame kitos savaitės, kai namuose atsigriebsime prieš Mostiškių futbolininkus.”

Artimiausios Vilties B komandos rungtynės Birželio 17 d., 18:00, LFF stadione.