Pristatome paskutinių keturių Vilties B ekipos rungtynių apžvalgą šiame sezone.

Spalio 7 d. Viltis namuose priėmė Ave. Ko. futbolininkus. Pirmoji ekipų akistata pasibaigė kovingomis lygiosiomis, rezultatu 2-2. Jeigu prieš rungtynes, mažų mažiausiai, buvo galima tikėtis taip pat kovingos kovos, kaip ir praėjusiame mače, tai šį kartą rezultatas buvo kitoks. Jau 22-ąją minutę Ave.Ko. futbolininkai pelnė įvartį, o Vilties dubleriai psichologiškai kapituliavo.

Antrojo kėlinio pradžioje svečiai dar kartą pasiuntė kamuolį į savo vartus, o šeimininkams taip ir nepavyko sukurti kažko labiau apčiuopiamo. 73-ąją rungtynių minutę už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas Ave.Ko saugas Algirdas Breikštas, tačiau net ir po šio epizodo Vilties dubleriams nepavyko perimti rungtynių iniciatyvos. Šeimininkų desperaciją vainikavo trečiasis svečių įvartis – Dmitrij Ovsejuk hat-trickas. Rungtynės baigėsi triuškinančia Ave.Ko pergale – 0-3.

„Sunku pasakyti, kodėl šiandien pasirodėme taip, kaip pasirodėme. Sudėtis tarsi ir buvo optimali, nusiteikimas – neblogas, tačiau turbūt greitas svečių įvartis ir stabilus Ave.Ko žaidimas gynyboje išmušė mus iš vėžių.“, – sakė Vilties saugas Eligijus Lipskis.

_____

Išvyka į Nemenčinę ir susitikimas su Mostiškių komanda bene geriausiai atspindi kai kurių komandų požiūrį į mėgėjišką futbolą. Pradžioje rungtynes Mostiškės pradėjo aštuoniese, o vėliau pavėlavęs atvažiavo dar vienas Mostiškių „futbolininkas“. Savaime suprantama, apie tokias rungtynes nėra ką pasakoti.

Vilties B ekipa į šeimininkų komandos vartus kamuolį pasiuntė 5 kartus, o patys praleido vieną įvartį.

„Atrodo, kad po truputi mėgėjiško futbolo lygis Lietuvoje kyla, tačiau tokie atvejai, kai komanda nesugeba surinkti bent jau vienuolikos žaidėjų, liūdina.“, – nuogąstavo Vilties B komandos saugas Augustinas Končius.

_____

Pirmosios rungtynės tikrai šaltuoju sezono periodu įvyko LFF stadione, kur Viltis B priėmė Krušos futbolininkus. Pagal turnyrinę lentelę, Viltis B buvo aiškūs akistatos favoritai, tačiau rungtynės susiklostė kiek kitaip.

Rungtynių pradžioje šeimininkai žaidė savąjį žaidimą – neskubėjo, trumpais perdavimais kontroliavo kamuolį, ieškojo spragų oponentų gynyboje. 29-ąją rungtynių minutę žaidimo planas davė savo vaisių. Denisas Romanovas iš 18 metrų pasiuntė kamuolį Krušos ekipos vartus. Atrodė, kad Viltis pelnys dar vieną įvartį ir psichologiškai palaidos bet kokius svečių lūkesčius iš susitikimo išsinešti bent tašką. Per likusį pirmojo kėlinio laiką šeimininkai sukūrė dar kelias pusproges, bet rezultato padvigubinti nesugebėjo.

Jau antrą antrojo kėlinio minutę Krušos puolėjas Vismantas Atas išėjo vienas prieš vartininką, kurį paprastu smūgiu ir nuginklavo.

Toliau sekė nervinga kova su daug pražangų, progų pasižymėti turėjo tiek Vilties futbolininkai, tiek svečiai, tačiau rezultatas liko lygus – 1-1. Taip baigėsi paskutinės Vilties B komandos rungtynės žaistos namų stadione.

„Turėjome išsinešti tris taškus. Vos praradus koncentraciją, praleidome įvartį, kuris sujaukė visą žaidimo planą. Pradėjome skubėti, nervintis, pritrūko šaltakraujiškumo progų realizacijoje, tad turime, ką turime.“, – nusivylimo rezultatu neslėpė B komandos kapitonas Mindaugas Matulaitis.

_____

Prieš paskutines sezono rungtynes su Trakais, Vilties futbolininkai turėjo teorinius šansus užimti trečią vietą turnyrinėje lentelėje ir žaisti atkrintamosiose rungtynėse dėl patekimo į III lygą. Reikėjo tik atlikti savo darbą – laimėti.

Tuo tarpu Trakams motyvacijos taip pat nestigo. Pergalė prieš svečius jiems būtų leidusi išlaikyti taip pat teorinius šansus ant kaklo užsikabinti aukso medalius.

Labai šaltą ir vėjuotą sekmadienio popietę Trakai ir Viltis susitiko Trakų miesto stadione. 14-ą susitikimo minutę įvartį pelnė Vilties saugas Marius Aukštolis. Tačiau jau po trylikos minučių per kampinį rezultatą išlygino riteris Mantas Leonavičius. Dar po šešių minučių šeimininkų baudos aikštelėje neteisėtai buvo pargriautas tas pats Marius Aukštolis – teisėjas nurodė į 11 metrų žymą. 11 metrų baudinį ramiai realizavo Vilties saugas Vaidotas Jarašius. Visgi persvara svečiai netruko pasidžiaugti, nes jau po šešių minučių, vėl standartinės situacijos metu, rezultatą išlygino Aurimas Jaroslavskis. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 2-2.

Antrasis kėlinys rezultatyvumu nusileido pirmajam, tačiau kovingumu – tikrai ne. 57-ąją minutę riterius pirmą kartą šiose rungtynėse į priekį išvedė Eimantas Nasutavičius. Toliau sekė nuožmi kova, geltonos kortelės, tačiau dar kartą pasižymėti nepavyko nei vienai ekipai. Rungtynės baigėsi Trakų pergale 3-2.

„Siaura ir, švelniai tariant, ne pačios geriausios kokybės aikštė neleido žaisti savo žaidimo. Tiesa, turbūt rezultatas dėsningas, nes varžovai pergalės norėjau labiau.“, – teigė Vilties dubleris Benediktas Žukas.

Kaip paaiškėjo vėliau, Trakai šia pergale užsitikrino sidabro medalius ir šansą kovoti dėl patekimo į III lygą.

_____

Galutinė situacija IV lygos turnyrinėje lentelėje labai įdomi. Trečią ir septiną vietą užimančias ekipas šiandien skiria vos trys taškai. Taigi nors prieš paskutinį turą Vilties dubleriai turėjo teorinius šansus laimėti bronzą, šiandien realybė tokia, kad tenka tenkintis 7 vieta turnyrinėje lentelėje.

Jeigu tektų visą Vilties dublerių sezoną apibūdinti vienu žodžiu, tas žodis būtų nestabilumas. Dvi pergalės, pralaimėjimas, lygiosios, po to vėl pergalė, po to vėl pralaimėjimas – tokia chaotiška linija vyravo, daugiau mažiau, visą sezoną.

Kaip teigė Vilties strategas Mindaugas Bielinskas, kito sezono tikslas vienas – „Laimėti IV lygą ir užkopti į III lygą. Ten lygiavertiškai varžytis, tobulėti ir paruošti adekvatų papildymą pirmajai komandai. Šiame sezone komandai konkretūs tikslai nebuvo keliami. Pagrindinis akcentas buvo dedamas ant susižaidimo, sudėties šlifavimo ir pasiruošimo 2019 metų sezonui“.

(FK Futbolo broliai Facebook paskyros nuotrauka.)