Pagaliau išaušo istorinė diena futbolo klubui „Viltis“, kuris turėjo auksinę progą iškovoti kelialapį į LFF taurės ketvirtfinalį ir patekti tarp aštuonių stipriausių Lietuvos klubų. Plungėje jų laukė „Babrungo“ ekipa, kuri sėkmingai varžosi LFF II lygos Vakarų zonos pirmenybėse ir neabejotinai taip pat siekė žengti į kitą etapą.

„Viltis“ atkeliavo į Plungę viena diena anksčiau, surengė lengvą priešrungtyninę treniruotę ir pailsėjo nuo varginančios kelionės, kad kitą dieną išeitų į aikštę kupini jėgų ir noro. Aikštės kokybė buvo labai gera, tačiau stiprus vėjas neleido pilnai mėgautis futbolu tiek žaidėjams, tiek susirinkusiems sirgaliams, tarp kurių, beje, buvo ir mūsų gerbėjų iš Vilniaus.

Rungtynių pradžia buvo permaininga, kamuolys dažniausiai buvo aikštės viduryje, tačiau jį valdyti geriau sekėsi „viltiečiams“. Jau 7-ąją minutę krito pirmasis įvartis į „Babrungo“ vartus. Valdas Kondratovič perėmė kamuolį šalia baudos aikštelės, greitai perdavė netoliese buvusiam Denisui Romanovui, kuris apibėgo tris priešininkų gynėjus ir tiksliai smūgiavo į tolimą apatinį vartų kampą.

Plungės komanda taip lengvai pasiduoti neketino ir greitai atsakė savąja ataka: pavojingą perdavimą iš aikštės krašto gavės plungiškių puolėjas savo smūgiu nuginklavo „Vilties“ vartų sargą, tačiau pataikė į skersinį, todėl rezultatas liko nepakitęs.

23-čią minutę „Viltis“ padvigubino persvarą. Įvartį pelnė Tomas Chomičius, kuris taikliai pasiuntė kamuolį į vartus po tikslaus Valdo Kondratovič perdavimo. Aikštės šeimininkai buvo šiek tiek sutrikę, todėl po poros minučių praleido trečiąjį įvartį. Puikų Alberto Voskunovič perdavimą iš aikštės gilumos gavęs Tomas Chomičius lengvai įveikė varžovų gynėją ir vartininką, abiems prakišdamas kamuolį tarp kojų, bei pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

„Babrungo“ komanda akivaizdžiai nesitikėjo tokios didelės „Vilties“ persvaros, tačiau vis tiek neketino pasiduoti. Kėliniui artėjant į pabaigą jiems pavyko sušvelninti rezultatą, kai po abejotinos pražangos mačo teisėja Rasa Imanalijeva skyrė 11 metrų baudinį į Andriaus Juzkiv ginamus vartus, kurį užtikrintai realizavo Tomas Birškys. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 3:1 „Vilties“ naudai, kurie jau buvo per žingsnį nuo istorinio kelialapio į kitą etapą.

Antrajame kėlinyje kamuolį ilgiau kontroliavo plungiškiai, kurie desperatiškai bandė gelbėtis ir lyginti rezultatą. Šiems pavyko dar kartą sušvelninti rezultatą, kai po dar vienos pražangos baudos aikštelėje buvo paskirtas jau antras baudinys, kuris taip pat buvo realizuotas. Savo progų turėjo ir „Viltis“, tačiau šį kartą žaidėjams pritrūko sėkmės. Galų gale nuaidėjo finalinis teisėjos švilpukas ir „Viltis“ šventė pergalę rezultatu 3:2, taip pirmą kartą patekdami į Lietuvos taurės ketvirtfinalio etapą. Po rungtynių visi žaidėjai bei personalas susirinko kartu ir padėkojo savo gerbėjams, kurie atvyko iš tolimojo Vilniaus palaikyti komandą gyvai.

LFF Taurės ketvirtfinalio burtai bus traukiami rugpjūčio 14 dieną, o susitikimai vyks rugsėjo 1-2 dienomis. Jau dabar aišku, kad Viltis rungtyniaus namuose – LFF stadione.

Po mačo klubo treneris Mindaugas Bielinskas džiaugėsi istoriniu pasiekimu: „Džiugu, jog nukeliavome taip toli. Komanda, drąsiai galiu sakyti, subrendo didelėms pergalėms ir darome viską, jog šiam puikiam kolektyvui būtų patiektos geriausios sąlygos. Tiek žaidimo, tiek vidinės atmosferos prasme – judame dideliais žingsniais profesionalumo link, ką liudija ir rezultatai. Mačo Plungėje pirmas kėlinys vyko visiškai pagal mūsų planą. Be abejo gaila, jog susitikimo teisėja darė kritines klaidas, skiriant 11 metrų baudinius į mūsų vartus. Mano nuomone pirmojo baudinio metu prieš mūsų kapitoną aikštelės viduryje buvo pražanga, o Mariaus Aukštuolio mikroskopinis kontaktas – toli gražu nėra pražanga, verta 11 m. baudinio. Antrojo baudinio metu – Marius Aukštolis atsitvėręs kamuolį buvo akivaizdžiai stumiamas rankomis į nugarą, kur pražanga puikiausiai matosi ir video medžiagoje. Tačiau viskas baigėsi mums gerai ir pelnytai keliaujame į ketvirtfinalį. Ar tai jau pabaiga? Norisi tikėti, jog ne. O ir neabejoju, jog padarysime viską, jog pasiektumėm pusfinalį. Pasiruošimas prasidėjo dabar vakar, tad mes visų staigmenų dar neišnaudojome”.

Jau greitai komanda išeis trumpų atostogų, tačiau prieš tai dar liko vienas mačas – LFF II lygos Pietų zonos varžybos prieš BFA komandą. Jis įvyks liepos 8-tą dieną, 13 valandą LFF stadione, tad kviečiame visus palaikyti „Vilties“ žaidėjus ne mažiau nei per taurės rungtynes!