Tęsiame pažintį su Vilties naujokais. Sekantis naujas veidas komandoje – Tomas Valukonis. Atakuojančio stiliaus žaidėjas kol kas gydosi mikrotraumą, tačiau prognozuojama, kad iki sezono starto Tomas 100% prisijungs prie pagrindinės klubo komandos.

Tomai, sveikas atvykęs! Gal pristatykime tave mūsų auditorijai – iš kur esi kilęs? Kiek metų jau gyveni sostinėje? 

Sveiki! Esu kilęs iš Marijampolės, iš miesto kuriame futbolas yra pirmoje vietoje. O į Vilnių atsikrausčiau būdamas 22 metų, nes visada norėjau atvykti į didesnį miestą išbandyti save. 


Nuo ko prasidėjo tavo pirma pažintis su futbolo kamuoliu? Kaip vystėsi tavo karjera? 

Pirmas susidūrimas įvyko mokykloje, pirmoje klasėje kai atėjo į klasę futbolo treneris Mindaugas ir davė savo kontaktus. Ir pilnas laimės bėgau namo papasakoti tėvams apie futbolo treniruotes. Pasirinkti futbolo kelią nebuvo sunku, nes mano tėtis buvo futbolistas ir futbolo treneris. O šnekant apie karjerą žaidžiau nuo pirmos klasės iki 20 metų „FK Suduva” klube, buvau tapęs Jaunių čempionu tiek Lietuvoje tiek tarptautiniuose turnyruose, esu dar tapęs ir A lygos dublerių čempionate čempionu. O vėliau išsiskyrė keliai su futbolu dėl asmeninių priežasčių. Paskui padaręs pertrauką, po kurio laiko prisijungiau prie „FK Kazlų Rūda”, „FK Sveikata” komandos antroje lygoje.  

Jeigu gerai pamename – esi žaidęs ir prieš Vilties ekipą II lygoje? Jeigu pamename gerai – ar gali plačiau nupasakoti tas rungtynes ir kokį įspūdį susidarei apie Viltį tuomet?

Taip, esu žaidęs prieš Viltį. Tai buvo sunkios varžybos per kurias reikėjo atiduoti daug jėgų gynyboje, nes „Viltis” turi techniškų ir individualiai  gerų žaidėjų. 


Kurioje pozicijoje ir kuriuose aikštės plotuose su kamuoliu jautiesi geriausiai? 

Jaučiuosi geriausiai kairėje arba dešinėje pusėje atakuojant. Esu nemažai žaidęs ir centro puolėjo pozicijoje. Man labiausiai patinka atakuoti, daryti rezultatyvius perdavimus ir mušti įvarčius.


Jeigu būtum treneris – koks kaip atrodytų tavo komanda ir kokiu taktiniu išsidėstymu ji žaistų?

Man patiktų varginti priešininkų komandą žaidžiant su kamuoliu. Žinoma, taip pat man patinka poziciškos ir kartais kontratakuojančios atakos. Jog būtų lengviau suprasti mano futbolo stilistiką, tai iš pasaulinio lygio trenerio, kuris man palieka įspūdį yra Pep Guardiola.

Tomai, turi nemažai patirties lietuviškoje futbolo „virtuvėje”. Ko tavo manymu galima tikėtis šiemet iš LFF II lygos čempionato?

Myliu šitą sporto šaką- futbolą, o kai įeinu į futbolo aikštelę, kad ir kokioje formoje būnu tuo metu, bandau būti nugalėtojas.


Ir pabaigai – kokie tavo mėgstamiausi užsiėmimai, nesusiję su futbolu? Taip pat – ko palinkėtum Vilties kolektyvui 2022 m. sezone?

Užsiėmimai, kurie man patinka yra kelionės su artimais žmonėmis, o iš kitų sporto šakų kas patinka be futbolo yra: tenisas, bėgimas, važinėjamasis dviračiu ir tinklinis. Mėgstu montuoti video klipus bei aktyviai išnaudoti laisvą savo laiką. O palinkėti galiu kuo didesnio komandiškumo (chemistry) ir kuo daugiau pergalių ateinančiame sezone!